Badanie techniczne samochodu osobowego kosztuje dziś 98 zł. Auto wyposażone w instalację gazową to już 162 zł wydatku. Pieczątka w dowodzie rejestracyjnym motocykla kosztuje 62 zł, a ciężarówki 153 zł. Stawki od 2004 roku są niezmienne - Ministerstwo Infrastruktury odmawia nowych stawek.

Reklama

Dziś diagności postanowili przycisnąć rząd do ściany i właśnie w piątek 23 czerwca przeprowadzą ogólnopolski protest. Polska Izba Stacji Kontroli Pojazdów (PISKP) domaga się od premiera i ministra infrastruktury waloryzacji opłat za badania techniczne…

Dziś protest diagnostów, 23 czerwca badanie techniczne auta niemożliwe

– 23 czerwca badania techniczne nie będą wykonywane. Do udziału w proteście zgłosiło się ponad 330 przedsiębiorców prowadzących SKP, a zgłoszenia ciągle napływają. Natomiast są także grupy przedsiębiorców, które zadeklarowały swój udział w proteście ale nie przesłały zgłoszeń – powiedział dziennik.pl Marcin Barankiewicz, prezes PISKP. – Z wielu źródeł płyną informacje, że bez podjęcia radykalnych działań, które mogą mieć wpływ na waloryzację cennika, za chwilę będzie już za późno na jakiekolwiek działania. Stacje zaczną upadać, a ucierpią na tym nie tylko przedsiębiorcy, ale także kierowcy – przestrzegł.

Badanie techniczne - protest diagnostów / PAP / Marcin Bielecki
Reklama

Protest diagnostów uziemi kierowców. Jaki mandat za brak badania technicznego?

W przypadku tej formy protestu, czyli zamknięcia stacji diagnostycznych, wielu kierowców czekają niespodziewane problemy. Patrol drogówki raczej nie będzie wyrozumiały.

– Wraz ze wzrostem stawek mandatów, policja wystawia też zdecydowanie wyższe mandaty za brak badań technicznych. Diagności informują, że są to mandaty w wysokości 1200 zł, czy też 1800 zł. Górna granica to 3 tys. zł – wskazał Barankiewicz.

Policja kontroluje kierowcę / Policja

Badanie techniczne samochodu tańsze niż wymiana opon. Cena nierealna?

Zdaniem szefa PISKP przez ostatnie 19 lat koszty prowadzenia stacji kontroli pojazdów wzrosły drastycznie. Obraz sytuacji najlepiej oddaje załatwienie minimalnego wynagrodzenia za pracę z ceną badania technicznego.

– W 2004 roku było to 824 zł brutto, za co można było zapłacić za 8 badań okresowych samochodu osobowego. Od 1 lipca 2023 roku, minimalne wynagrodzenie będzie wynosiło 3600 zł brutto i starczy na 36 badań. Wszystko wskazuje na to, że od 1 stycznia 2024 roku, minimalne wynagrodzenie będzie wynosiło 4242 zł. Zatem kierowca będzie mógł za nie zapłacić za 42 badania. A koszty przedsiębiorców wzrosły o 300, czy nawet 400 proc. Sytuacja przedsiębiorców prowadzących SKP stale się pogarsza. W tej chwili nawet wymiana opon kosztuje więcej niż badanie techniczne – podkreślił szef PISKP. Jakiej nowej stawki domagają się diagności?

Ile kosztuje badanie techniczne w 2023 roku? Oto nowa stawka opłat

Wśród postulatów proponują, by nowa stawka za badanie samochodu osobowego wynosiła przynajmniej 198 zł brutto. Jeszcze w 2022 roku mówiło się o kwocie ok. 185 zł brutto (150 zł netto).

– Na ostatnim spotkaniu przedsiębiorców prowadzących stacje kontroli pojazdów padła kwota 198 zł brutto. Myślę, że na ten moment to satysfakcjonująca stawka – podkreślił przedstawiciel PISKP. Ta kwota jako bazowa powinna zdaniem diagnostów podlegać corocznej waloryzacji np. o wskaźnik inflacji rocznej.

Kiedy można spodziewać się zmian opat?

– Niestety, brak zmiany przez niemal dwie dekady i zamrożenie stawek za badania techniczne, prowokuje pytanie, czy komuś nie zależy na upadku stacji kontroli pojazdów. Trudno powiedzieć, kiedy można spodziewać się zmiany opłat– stwierdził nasz rozmówca. – Przedsiębiorcy w branży zadają je coraz częściej. W odpowiedzi na nasze petycje często był używany argument, że przedsiębiorcy decydując się na prowadzenie tego rodzaju działalności powinni akceptować kryterium dochodowości. O ile się orientuję, dochód to przychód pomniejszony o koszty uzyskania przychodu. Z tym, że w tej branży coraz trudniej jest uzyskać dochód, natomiast coraz więcej przedsiębiorców notuje stratę. Jeśli nic się nie zmieni, stację będą upadać – podkreślił.

Badanie techniczne - protest diagnostów / PAP / Wojciech Pacewicz

Badanie techniczne po nowemu. Kiedy diagnosta zrobi zdjęcia samochodu na SKP?

Na jakim etapie jest ustawa dot. nowych zasad badań technicznych? Przepisy zapisane w reformie przewidują m.in. fotografowanie pojazdów na ścieżce diagnostycznej, w tym wskazania licznika przebiegu.

– Ustawa badaniowa cały czas jest w Sejmie. Od października 2022 roku nic się w projekcie nie zmieniło. Sądzę, że do końca tej kadencji Sejmu prace nad tym projektem nie zostaną wznowione. Być może wpływ na to mają nadchodzące wybory – wskazał Barankiewicz.

Badanie techniczne jak śmierdzące jajo. Prezes PiS raz już zablokował zamiany

To oznaczałoby powtórkę z rozrywki. Przypominamy, że w podobnych okolicznościach pod koniec 2018 roku reformę stłumił prezes PiS Jarosław Kaczyński. Sejm wówczas miał głosować nad wprowadzeniem zmian w systemie badań technicznych pojazdów oraz zwiększeniem nadzoru nad SKP.

Badanie techniczne - protest diagnostów / PAP / Marcin Bielecki

Badanie techniczne pojazdów i nowe zasady. Będzie pięć zdjęć auta

Fotografowanie samochodu na ścieżce diagnostycznej podczas badania technicznego to najważniejsza nowość wprowadzana przez przepisy. Do tej pory diagności nie prowadzili dokumentacji fotograficznej kontrolowanych pojazdów. Reforma ma to zmienić.

– Na początku sierpnia 2022 roku mówiło się o dwóch zdjęciach, jednak zdecydowano, że docelowo będzie pięć zdjęć pojazdu, które będą trafiały do Centralnej Ewidencji Pojazdów. A do czasu przygotowania technicznego CEP diagności będą robili dwa zdjęcia pojazdu – jedno bryły pojazdu z widocznym numerem rejestracyjnym na stanowisku diagnostycznym w konkretnej Stacji Kontroli Pojazdów oraz zdjęcie drogomierza – wskazał Barankiewicz.

A kiedy już baza CEP będzie zdolna archiwizować po pięć zdjęć każdego auta, wówczas diagnosta będzie musiał sfotografować: drogomierz, przód i tył pojazdu oraz dwa boki (lewa i prawa strona auta czy motocykla także będzie mogła być ujęta po przekątnej). Z rządowych obostrzeń zapisanych w ustawie wynika, że dokumentacja zdjęciowa badania technicznego (obowiązkowo z datą i godziną) będzie przechowywana przez 5 lat. Po co tyle zachodu?

Fotografie posłużą jako ew. dowód i umożliwią identyfikację oraz weryfikację, czy dany pojazd faktycznie został poddany badaniu. Do tego zdjęcie drogomierza ma ułatwić potwierdzenie przebiegu np. w razie błędnego lub nieczytelnego zapisania przez diagnostę; łatwiej też będzie stwierdzić, kiedy doszło do pomyłki. To oznacza też koniec podbijania pieczątki w dowodzie rejestracyjnym auta, które nawet nie pojawiło się ścieżce diagnostycznej stacji kontroli pojazdów. Po upływie 5 lat przedsiębiorca prowadzący SKP będzie musiał zniszczyć dokumentację fotograficzną w sposób uniemożliwiający identyfikację pojazdu.

Badanie techniczne - protest diagnostów / PAP / Marcin Bielecki

Badanie techniczne obowiązkowo do 30 dni inaczej podwójna opłata karna

Badanie techniczne – w myśl nowych przepisów – będzie można załatwić w bardziej elastycznym terminie. Ministerstwo wzięło pod uwagę, że często termin ważności badania technicznego kończy się w niedzielę lub innych dzień wolny od pracy, bądź też z innego powodu właściciel nie może zrobić badania technicznego w wyznaczonym terminie (np. ze względu na pobyt w szpitalu czy wyjazd zagraniczny). W efekcie w życie wejdzie przepis, który wprowadzi możliwość przeglądu na 30 dni przed wyznaczoną datą kolejnego badania.

Badanie techniczne po terminie, jaka kara dla kierowcy?

– Minus jednak jest taki, że jeżeli spóźnią się powyżej 30 dni, to będą musieli zapłacić opłatę dodatkową w wysokości 100 proc. wartości badania technicznego, czyli dwa razy tyle jak za zwykłe badanie – wskazał szef PISKP.

Podwójne pieniądze za badanie auta od spóźnialskich kierowców nie trafią jednak do przedsiębiorcy prowadzącego stację kontroli pojazdów. Cała kasa spływać będzie do skarbca Dyrektora Transportowego Dozoru Technicznego (TDT) podległego resortowi infrastruktury. – Z tej opłaty będą zwolnione osoby i tylko te, którym termin badania skończył się wtedy gdy pojazd był czasowo wyrejestrowany, uszkodzeniu uległy zasadnicze elementy konstrukcji nadwozia, podwozia lub ramy, albo pojazd uległ szkodzie istotnej – wyjaśnił Barankiewicz.

Badanie techniczne - protest diagnostów / PAP / Marcin Bielecki

Badanie techniczne do powtórki, kiedy skarga na negatywny wynik?

Kolejna zmiana dotycząca kierowców, to możliwość weryfikacji wykonanego badania technicznego. Osoby niezadowolone z wyniku wizyty na SKP będą miały prawo zgłoszenia skargi. – Po zakończeniu badania technicznego pojazdu kierowca będzie zobowiązany do złożenia zastrzeżeń i w ciągu dwóch dni wystąpić z wnioskiem do dyrektora TDT o ponowne badanie techniczne – wyjaśnił prezes PISKP.

Na powtórnym badaniu technicznym będzie obecny inspektor, który zweryfikuje, czy rzeczywiście doszło do naruszeń. Jeżeli przypuszczenia kierowcy się nie potwierdzą, wówczas sam zapłaci za to badanie techniczne. Jeśli będzie miał rację, wtedy koszt ponownego badania poniesie właściciel SKP.

Badanie techniczne po nowemu. Będzie trudniej o pieczątkę

– Zdjęcia spowodują, że nie będzie dyskusji z diagnostą, co do stanu technicznego. Kara za badanie powyżej 30 dni, też ma dyscyplinować kierowców. Z danych CEP wynika, że nawet 3 mln pojazdów nie ma ważnego badania technicznego. Ogólnie można przyjąć, że nowe przepisy mają bardziej zdyscyplinować kierowców. Zmiana nadzoru nad diagnostami naszym zdaniem spowoduje, że będą bardziej zero-jedynkowi i badania częściej niż do tej pory będą się kończyły wynikiem negatywnym – powiedział nam Barankiewicz.

Protest diagnostów 23 czerwca. Tam badanie techniczne auta nie będzie możliwe. Lista zamkniętych SKP

Lp. Nazwa firmy Wyróżnik Adres SKP
1 Stacja Kontroli Pojazdów BAU/011/P Lipsk ul. Jermakowicza 12
2 MOTOBIS Sp. zo.o BBI/002/P Bielsk Podlaski ul. 3 Maja 18
3 Stacja Kontroli Pojazdów BCBY/002 Osielsko ul. Kolonijna 3
4 PZM OZDG Sp. z o.o BI/004/P Białystok ul. Wierzbowa 8
5 Zespół Szkół Mechanicznych BI/015/P Białystok ul. Broniewskiego 14
6 PZM OZDG Sp. z o.o BS/018/P Suwałki ul. Waryńskiego 26B
7 PZM OZDG Sp. z o.o BSI/012 Siemiatycze ul. Kościuszki 11
8 Diagnostyk sc BSU/001/P Wiżajny ul. Sejneńska 47
9 WITAS .C. CB/036 Bydgoszcz ul. Pod Skarpą 52
10 AUTO RENO-LAK CB/049/P Bydgoszcz ul. Wojska Polskiego 42
11 Diagnostyka Pojazdów CBR/013/P Jabłonowo Piecewo 17A
12 SKP Witkowscy CBY/011/P Białe Błota ul. Ostróżki 12
13 EMAR-BIS S.C CBY/014 Koronowo Aleje Wolności 14
14 Stacja Kontroli Pojazdów CBY/023/P Solec Kujawski Otorowa45
15 DREWMOT Sp. z o.o CGD/005 Golub Dobrzyń ul. Sokołowska 23
16 DREWMOT Sp. z o.o CLI/006 Radomice 119
17 SKP Podlaszewski CTR/023 Czernikowo ul. Kolejowa 14
18 Serwis Samochodowy WIESE CTU/006/P Tuchola ul. Świcka 76
19 MARKON CW/021 Włocławek ul. Zielna 41c
20 MARKON CW/023 Brzesć Ku7jawski Stary Brześć 24A
21 AUTOPOL CWL/007 Chodecz ul. Włocławska 3
22 Huta Szkła OSKP Popławscy Sp.J DGR/003 Góra ul. Lipowa 31
23 AUTO TECH DGR/004/P Wąsosz ul. Przemysłowa
24 Stacja Kontroli Pojazdów DGR/005/P Góra ul. Polna 3
25 TOMA-CARS Sp. z o.o Sp.K. DKL/021 Bystrzyca Kłodzka ul. Kłodzka 10
26 WIKTOROWICZ Sp.J DSW/001 Strzegom ul. Sikorskiego 13
27 MD AUTO DSW/023/P Strzegom Olszany 10A
28 Stacja Kontroli Pojazdów DTR/003/P Trzebnica ul. Jędrzejowska 57
29 POM DTR/004/P Trzebnica ul. Wrocławska 10
30 TADROM DTR/008 Żmigród ul. Przemysłowa 2
31 AUTO KOMPLEKS DTR/010 Trzebnica ul. Milicka 51A
32 AUTO OWCZAREK DTR/011 Oborniki Śląskie ul. Siemianicka 75
33 MOTOKĄT DWR/016 Kąty Wrocławskie ul. Teczowa 5
34 AUTOCENTRUM Keczmer DWR/030/P Smolec ul. Wrocławska 11
35 ROS DZA/019/P Kamieniec Ząbkowicki ul. Krótka 3
36 MADO-MOTO DZG/007/P Bogatynia ul. Turowska 63
37 AUTO-AS BOSCH CAR SERVICE DZG/015/P Bogatynia ul. Skłodowskiej - Curie 30
38 RENOMA DZL/001 Złotoryja ul. Legnicka 31
39 Spółdzielnia w Sędziszowej DZL/002/ Świerzawa ul. Środkowa 1
40 Mechanika i Elektromechanika EBE/008 Rusiec ul. Konopnickiej 5
41 Stacja Kontroli Pojazdów EBR/001 Brzesiny ul. Małczewska 28
42 PZM OZDG Sp. z o.o EL/05/P Łódź
43 PZM OZDG Sp. z o.o EL/058 Łódź
44 SKP BRYL EL/112 Łódź ul. Paradna 71
45 PZM OZDG Sp. z o.o ELC/001 Łowicz
46 PZM OZDG Sp. z o.o ELC/005/P Domaniewice
47 PZM OZDG Sp. z o.o ELC/020 Bielawy
48 SPEED SERVICE ELC/021/P Zielkowice ul. Nieborowska 2
49 AUTO - SERVICE ELW/016/P Koluszki ul. Słowackiego 99
50 Usługi Motoryzacyjne ELW/021/P Koluszki ul. Partyzantów 2d
51 Stacja Kontroli Pojazdów EPA/001 Ksawerów ul. Tymiankowa 4
52 PW TOS EPA/003/P Pabianice ul. Piłsudskiego 34
53 SNART EPA/009 Pabianice ul. Mariańska 12
54 AUTO REMA EPA/010/P Dobroń ul. Kosobudzka 5
55 MOTOPORTO EPA/014/P Pawłówek 14A-14B
56 AUTO-PERFECT EPA/015 Pabianice ul. Rypułtowicka 57
57 LEWITYN s.c EPA/019/P Pabianice ul. Bugaj 106
58 FIESTA PLUS Sp. z o.o EPA/021 Pabianice ul. Ksawerowska 7
59 PZM OZDG Sp. z o.o EPD/005 Uniejów
60 PZM OZDG Sp. z o.o EPD/009 Poddębice
61 PHU DIAGNOSTA EPI/005 Srock ul. Stawna 1
62 PHU DIAGNOSTA EPI/018 Kamieńsk ul. Wrzosowa 1B
63 WYKOR Sp. z o.o ERA/024/P Łączkowice 20N
64 WRÓBLEX ERA/025 Radomsko ul. Krakowska 119
65 RUMI DIAGNOSTIC ERA/026 Radomsko łódzkie
66 TRUCK SAN Rybka Group transport ERA/029 Łączkowice 16C
67 PZM OZDG Sp. z o.o ES/005/P Skierniewice
68 Stacja Diagnostyczna s.c Paluch ESI/004 Miklesz 5
69 PZM OZDG Sp. z o.o ETM/002/P Tomaszów Mazowiecki
70 RAD-CAR ETM/024/P Lubochnia ul. Tomaszowska 11
71 Stacja Kontroli Pojazdów EWE/006/P Galewice ul. Boczna 1
72 PZM OZDG Sp. z o.o EZD/008/P Zduńska Wola
73 PZM OZDG Sp. z o.o EZG/004/P Zgierz
74 ARIS EZG/017/P Zgierz ul. Łęczycka 11
75 Stacja Kontroli Pojazdów FG/027 Gorzów Wielkopolski ul. Złotego Smoka 16
76 MACK AUTOSERWIS FGW/004/P Witnica ul. Żwirowa 8
77 MASA Sp. z o.o FKR/001 Krosno Odrzańsie ul. Gubińska 44
78 GÓRA Tomasz Kosciów FKR/006 Gubin ul. Żwirki i Wigury 52
79 PARTNER Sp. z o.o FNW/017 Nowa Sól ul. Zielonogórska 138
80 SKP POLDEX FSD/009 Stare Kurowo ul. Kosciuszki 143 B
81 Stacja Kontroli Pojazdów FSL/018 Cybinka ul. Krośnieńska 102A
82 MASA Sp. z o.o FZ/001 Zielona Góra ul. Sulechowska 32
83 MASA Sp. z o.o FZ/014/P Zielona Góra Trasa Północna
84 Stacja Kontroli Pojazdów FZA/007/P Żary ul. Kilińskiego 30
85 PHU BOMAX FZI/009/P Sulechów ul. Jana Pawła II 48
86 POL TRUCK SERVICE FZI/013 Czerwieńsk ul. Lubuska 15A
87 MADO s.c GA/019/P Gdynia ul. Słoneczna 61
88 MEGATRANSPORT GA/032/P Gdynia ul. Maciejewicza 2
89 LEMAR Sp. z o.o GD/001 Gdańsk ul. Milskiego 1
90 TRANSBUD GDAŃSK SA GD/013 Trakt Św. Wojciecha 253
91 MAŃSKI GD/03/ Gdańsk ul. Banińska 6a
92 MAŃSKI GD/047/P Gdańsk ul. Lubczykowa 7
93 MAŃSKI GD/049/P Gdańsk ul. Otomińska 39
94 MAŃSKI GD/056/P Gdańsk ul. Kartuska 240
95 MAŃSKI GD/068/P Gdańsk ul. Banińska 8
96 MAŃSKI GD/069/P Gdańsk ul. Banińska 8
97 MAŃSKI GDA/016 Pruszcz Gdański ul. Dantyszka 2
98 MAŃSKI GDA/020/P Pruszcz Gdański ul. Dantyszka 2
99 MAŃSKI GDA/021 Trąbki Wielkie ul. Towarowa 6
100 MAŃSKI GKA/006 Garcz ul. Kartuska 48
101 MiM Maciej Hinz GKA/010/P Kościerzyna ul. Jaśminowa 2
102 AUTOTEST GKA/036 Gdańsk - Leźno Aleja Lipowa 118
103 TOS GKW/001/P Kwidzyn ul. Lotnicza 5
104 SPUM GKW/006/P Kwidzyn ul. Krótka 2
105 ROBERT RYBICKI GKW/015/P Kwidzyn ul. Malborska 112
106 KOZAK AUTO GKW/016/P Mareza ul. Grabowska 7
107 MAJEROWICZ GKW/017/P Kwidzyn ul. 11 listopada 25
108 MAJEROWICZ GKW/018 Kwidzyn ul. Słowackiego 1
109 A&J GKW/019 Brachlewo 49
110 MAJEROWICZ GKW/020 Kwidzyn Nowy Dwór 1
111 Mieczyslaw Żebrowski GKW/05/P Kwidzyn ul. Hallera 28A
112 PKS Kwidzyn GKW/07 Kwidzyn ul. Żwirowa 2
113 PKS Kwidzyn GKW/07 Kwidzyn ul. Żwirowa 2
114 AMK SERWIS Sp. z o.o GPU/011 Puck ul. Żarnowiecka 15
115 MAŃSKI GSL/015 Kepice ul. Sikorskiego 8F
116 Stacja Kontroli Pojazdów GST/001/P Skaszewy ul.Starogardzka 2a
117 SKP Waldemar Wyborski GSZ/001 Sztum Kepina 50
118 Stacja Kontroli Pojazdów GTC/001 Rudno ul. Przemysłowa 2
119 Kompleksowe Usługi Motoryzacyjne GTC/0014 Zajaczkowo 43
120 SUW Rumia GWE/03 Rumia ul. Grunwaldzka 33
121 OMNICAR S.C GZS/009/P Kwidzyn ul. Smodlibowskiej 1/66
122 ZHU Edward Mech KBC/010/P Nowy Wisnicz 22B
123 ZHU Edward Mech KBC/016 Kobylec 272
124 CAREM Sp. z o.o KCB/017/P Nowy Wiśnicz Olchawa 150
125 JOLPI Piotr Nowak KLI/027 Mszana Dolna ul. Orkana 68B
126 JOLPI Piotr Nowak KMY/026 Głogoczów 944
127 AUTO CENTRUM FUDALA KNT/005/P Czarny Dunajec ul. Kolejowa 30 c
128 SKR Spytkowice KNT/006 Spytkowice 25
129 PALMAR KNT/012/P Jabłonka ul. Przemysłowa 10
130 SKP Wróblewscy KNT/015 Nowy Targ ul. Ludźmierska 29
131 OSKP BIELA KNT/028 Rogoźnik 12
132 IWO-MAR KOL/021 Tyciąż ul. Przemysłowa 2
133 ELTOR Sp. z o.o KR/003 Kraków ul. Półłanki 80
134 AUTO DIAGNOSTYKA KR/092 Kraków Os.Strusia 13
135 POLINAR KR/118/P Kraków ul. Ofiar Dąbia 14
136 Krak-Estate Sp. z o.o KR/136/P Kraków Os. Bohaterów Września 1H
137 ECO-CARS KR/136/P Kraków os. Bohaterów Wrzesnia 1H
138 BIB AUTO KRA/009/P Czernichów ul. Usługowa 3
139 PZM OZDG Sp. z o.o KRA/035/P Modlniczka ul. Kasztanowa 15
140 SIMP-AUTOMEX KTA/002/P Łęg Tarnowski ul. Tarnowska 167
141 WUSP Wadowice KWA/004/P Andrychów ul. Krakowska 17
142 HUT-BUR KWA/005/P Andrychów ul. Beskidzka 12B
143 EUROMOT KWA/009/P Chocznia ul. Kościuszki 182
144 Stacja Kontroli Pojazdów KWA/019/P Andrychów ul. Szewska 46A
145 AUTO NAPRAWA KWI/002/P Niepołomice ul. Na Grobli 2M
146 Usługi Motoryzacyjne KWI/029/P Wieliczka Gorzków 14
147 ERWIS RACZYŃSKI LBI/012/P Łomża ul. Topolowa 11
148 ROLTEX SIEDLISZCZE Sp. z o.o LCH/006 Siedliszcze ul. Chełmska 1
149 ROLTEX SIEDLISZCZE Sp. z o.o LCH/007/P Wierzbica ul. Chełmska 18
150 ROLTEX SIEDLISZCZE Sp. z o.o LCH/009 Rejowiec ul. Przemysłowa 18
151 SKP SMYK s.c LKS/011 Krasnystaw ul. Grobla 17
152 Stacja Kontroli Pojazdów LLB/017/P Lubartów ul. Leśna 19
153 Leśna 19 Sp. z o.o Sp.K LLB/017/P Lubartów ul. Leśna 19
154 AUTO SERVICE Warowny LRY/001 Ryki, Stara Dąbia 32
155 AUTO MAX LRY/011 Kłoczew ul. Targowa 6
156 AUTO STORCZYK LRY/016 Ryki ul. Fabryczna 24
157 KAMEL TEAM LU/089 Lublin ul. Kasprowicza 100
158 Stacja Kontroli Pojazdów NEL/013 Kalinowo Długie 10A
159 TRANSMECH Sp. z o.o NGO/002/P Banie Mazurskie ul. Konopnickiej 33
160 INTER TRANS NOL/009 Dobre Miasto ul. Olsztyńska 19A
161 v
162 PB "SYPKO" OSKP OKL/007 Kluczbork ul. Katowicka 26
163 ROS ONY/018 Otmuchów ul. Gródkowska 4H
164 LIDER Henryk Gasiorek ONY/020/P Nowy Swiętów 97
165 R&N International Poland OOL/013/P Olesno ul. Częstochowska 19
166 ELTRANS Sp. z o.o OP/002/P Opole ul. Oleska 94
167 AUTO SERWIS Dobkowski OP/017/P Opole ul. Sadowa 13
168 GEORG & BARON p.J. OP/02//P Opole ul. Oleska 99-101
169 BARTEX OP/023/P Opole ul. Kowalczyków 60
170 KULMAT SKP OP/024/P Opole ul. Armii Krajowej 35
171 Mechanika Pojazdowa Stalmach OP/039/P Opole ul. Dworska 12
172 FUHL SERIS OST/008 Izbicko ul. Wojska Polskiego 45B
173 KOMFORT @ PCH/007 Budzyń ul. Chodzieska 28
174 Stacja Kontroli Pojazdów PCH/007 Budzyń Os. Cechowe 1805
175 Stacja Kontroli Pojazdów PCH/009 Budzyń Osiedle Cechowe 44
176 SKP Joanna PCT/010 Lubasz ul. Szamotulska 8a
177 SKP Joanna PCT/012 Kuźnica Czarnkowska ul. Polna 1G
178 Tacho - Tech Sp. z o.o PGN/001 Gniezno ul. Kolejowa 2
179 DRZEWIECKI MOBILE PGN/028/P Trzemeszno ul. Słoneczna 2A
180 AUTO SERWIS Michał Baron PGN/029 Sroczyn 31
181 RS AUTO PGN/032 Gniezno ul. Gdańska 109
182 SKP PGN/034/P Czerniejewo ul. Kochanowskiego 26
183 SM AUTO PGN/045 Zydowo ul. Tulipanowa 3
184 AUTO-TANK PKN/019 Golina ul. 1 Maja 79
185 AUTO-MOTO DANUTA PMI/004 Międzychód ul. Poznańska 6
186 AUTO-MOTO DANUTA PMI/007 Sieraków ul. Daszyńskiego 21
187 AUTO-MOTO DANUTA PMI/009 Bielsko ul. Armii Poznań 72
188 Stacja Kontroli Pojazdów Napierała PO/032/P Spławie 23
189 Stacja Kontroli Pojazdów Napierała PO/068 Spławie 24
190 Q SERVICE Całka PO/069/P Poznań Al. Solidarności 55A
191 Stacja Kontroli Pojazdów PO/093/P Poznań ul. Obornicka 299
192 PRZEGLADOWNIA Zagórska Sp.J PO/094/P Poznań ul. Szwedzka 14
193 EVO Ewa Walkowiak POB/007 Oborniki ul. Głaszyńska 22
194 ALMAK Obst Sp.J POB/008/P Jaracz 6B Rogoźno
195 Firma MAX POB/009 Ryczywół ul. Chodzieska 3d
196 SZUHKR OSKP POS/003 Odolanów ul. Kaliska 78
197 AUTO - DIAGNOSTYKA POS/019/P Odolanów ul. Strzelecka 1
198 TEMOT Sp. z o.o POS/020/P Ostrów Wielkopolski ul. Raszkowska 53
199 BUDO-TŁUMEX POS/030 Raszków ul. Koźmińska 8A
200 YANDA&CAR POS/033/P Odolanów ul. Kaliska 85
201 Stacja Kontroli Pojazdów POT/030 Palaty ul. Klonowa 1
202 AUTOPOL POZ/064 Golęczewo Szosa Poznańska 29
203 Stacja Kontroli Pojazdów POZ/084 Rokietnica ul. Szkolna 29
204 Firma MAX PSZ/010 Wronki ul. Sierakowska 45
205 Stacja Kontroli Pojazdów PWA/014/P Wągrowiec ul. Bartodziejska 47a
206 SKP PWR/010 Nekla ul. Ogrodowa 15
207 AUTO-MOTO Sosonowski PZL/007 Krajenka ul. Złotowska 62
208 M&M CARS RKL/010/P Wilcza Wola, Kopcie 24D
209 MAKCAR Biuro Usłu Motoryzacyjnych RLU/008/P Oleszyce ul. Św. Jana 32
210 Warsztat Diagnostyki Samochodowej RSR/013 Frysztak ul. Sportowa 11
211 FRANEK Tomasz Zarębkiewicz RTA/015 Siedleszczany 78A
212 MOTOWIT RTA/017 Gorzyce ul. Działkowców 10
213 Stacja Kontroli Pojazdów SBE/027 Siewierz ul. Będzińska 60
214 AUTO-DIAGNOSTYKA SC/008/P Częstochowa ul. Jagiellońska 78
215 PHU "SILVER" Jerzy Zając SC/041/P Czestochowa ul. Połaniecka 33B
216 MOTOKLINIKA SC/045/P Częstochowa ul. Narcyzowa 31
217 AUTO KLINIKA s.c SI/007/P Siemianowice Śląskie ul. Kapicy 10
218 ADAMEX SJZ/010 Jastrzębie Zdrój ul. Pszczyńska 22
219 Stacja Kontroli Pojazdów SKL/014/P Łobodno ul. Prusa 62
220 Stacja Kontroli Pojazdów SKP/001/P Lututów ul. Ogrodowa 9B
221 MOTOKLINIKA SLU/014/P Herby ul. Lubliniecka 41
222 Blacharstwo i Lakiernictwo Maria Halabowska SMY/002/P Myszków ul. Krasickiego 6
223 ANETPOL SMY/006 Myszków ul. 1 Maja 66
224 AUTOPLUS Sp. z o.o SMY/009 Myszków ul. Słowackiego 97a
225 DUBLET-BIS Sp. z o.o SMY/010 Żarki ul. Myszkowska 61
226 OSKP Halabowscy SMY/011 Myszków ul. Strugi 1
227 STTRANS s.c SMY/012 Niegowa ul. Wojska Polskiego 56
228 AUTO SERWIS SMY/013/P Żarki ul. Moniuszki 71
229 AUTO PERFECT SO/002/P Sosnowiec ul. Dobrzańskiego 6
230 AUTO KOMPLEKS SO/007/P Sosnowiec ul. Północna 51
231 CAR-DIAG s.c SPS/008 Suszec ul. Pszczyńska 68
232 OMEGA Sp. z o.o SRS/005 Ruda Śląska ul. Stara 1
233 AUTO BUD PLUS SRS/007/P Ruda Śląska ul. Szpaków 51
234 AUTO BUD Sp. z o.o SW/003 Świętochłowice ul. Katowicka 73
235 Stacja Kontroli Pojazdów SZ/004 Żory ul. Okrężna 3A
236 ZHU Józef Skrzypa SZ/040 Szczecin ul. Pomorska 48a
237 Stacja Kontroli pojazdów SZA/021/P Poręba ul. Armii Krajowej 110
238 Stacja Kontroli Pojazdów SZO/005 Żory Al.. Zjednoczonej Europy 15A
239 Stacja Kontroli Pojazdów SZO/01 Żory ul. Armii Krajowej 90
240 Stacja Kontroli Pojazdów SZO/02/P Żory ul. Męczenników Oświęcimskich 28a
241 AUTO KOMPLEX SZY/007 Węgierska Górka ul. Kolejowa 7
242 AUTO KOMPLEX SZY/015/P Rajcza 10A
243 MGTrans SZY/023/P Żywiec ul. Witosa 36
244 JPE-MARBUD S.C TJE/010/P Jędrzejów ul. Partyzantów 73
245 TRUCKER TSZ/009 Staszów ul. Kolejowa 82
246 AUTO ANDROS WG/001 Wola Rębkowska ul. Przemysłowa 54
247 POL-ZBYT Sp. z o.o WG/002 Garwolin ul. Kościuszki 83
248 AUTO PLUS WG/004/P Garwolin Sulbiny ul. Wspólna 93
249 MOTO KOWALCZYK WG/011 Lipówki ul. Główna 52
250 TOPOZ WG/018/P Borowie ul. Garwolińska 39
251 JKEJAM SKP WG/020/P Żelechów ul. Długa 134 a
252 AUTO SERWIS Zając WG/024/P Górzno Kolonia 128/6
253 Stacja Kontroli Pojazdów WG/025 Garwolin ul. Przemysłowa 47
254 AUTO PIELAK WG/030/P Górzno ul. Długa 21
255 AUTO SAMORAJ s.c WG/031 Żelechów
256 AUTO SAMORAJ s.c WG/032/P Garwolin ul. Wyszyńskiego 5
257 AUTO DUKAT WGM/009 Milanówek ul. Królewska 78
258 JÓZWIK WL/002/P Legionowo ul. Wrocławska 28
259 KP POLSKA s.c Kanigowscy WL/010 Dębe 25C
260 Mechanika Pojazdowa WLS/006 Łosice ul. Siedlecka 65
261 Stacja Kontroli Pojazdów WM/008/P Latowicz ul. Grundowa 22
262 Stacja Kontroli Pojazdów WM/025/P Sulejówek ul. Narutowicza 41
263 AUTO SERWIS WOT/003 Karczew ul. Ślusarska 16
264 AUTO KOWALCZYK SP.J WOT/009/P Józefów ul. Piłsudskiego 54
265 AUTO SERWIS WPI/015 Góra Kalwaria ul. Kalwaryjka 15
266 AUTOWIST WPI/019 Góra Kalwaria ul. Czerska 2
267 AUTO DUKAT WPR/010 Pruszków Al. Jerozolimskie 412
268 Bulkowski Reserch WPU/009/P Pułtusk Jeżewo2a
269 SATAl II WR/010 Radom ul. 1905 roku 49
270 SEBEK WWL/037/P Ząbki ul. Szwoleżerów 138
271 Stacja Kontroli Pojazdów WX/036/P Laski ul. 3 Maja 47b
272 AUTO AS WX/049/P Warszawa ul. Lasyków 5a
273 ZTiSZE WX/053 Warszawa ul. Nieświeska 52
274 SGGW SKP WX/072/P Warszawa ul. Nowoursynowska 164
275 AUTO FUS GROUP WX/144/P Warszawa ul. Ostrobramska 73
276 KUTA MOTORS WX/145/P Warszawa ul. Łodygowa 27
277 MITCAR Sp.J. WX/157/P Warszawa ul. Sporna 1/3
278 VIGO-CAR WZ/029/P Ożarów Mazowiecki ul. Poznańska 236
279 PZM OZDG Sp. z o.o WZY/001 Żyrardów
280 GIETRANS ZBI/004 Białogard ul. Kołobrzeska 58
281 MAZIMAKS ZBI/005 Karlino ul. Kołobrzeska 4
282 GIEMZA ZDR/011 Drawsko Pomorskie ul. Pocztowa 1
283 PROGRES SP. Z O.O ZGR/002 Chojna ul. Transportowa 1
284 AUTO-DIAGNOSTYKA ZGR/011 Banie ul. Sosnowa 8A
285 TRANS-POL s.c ZGY/009/P Gryfice ul. Niekładzka 10a
286 MECHANIZATOR ZK/008/P Koszalin ul. Władysława IV 137-139
287 Stacja Kontroli Pojazdów ZK/011/P Koszalin ul. Manowska 2
288 Stacja Kontroli Pojazdów ZK/016/P Koszalin ul. Żwycięstwa 275a
289 Stacja Kontroli Pojazdów ZK/017 Koszalin ul. Gnieźnieńska 104
290 Car CENTER Sp. z o.o ZK/020/P Koszalin ul. Szczecińska 68A
291 Stacja Kontroli Pojazdów ZKL/008/P Rymań ul. Nowa 4
292 TRANS-POL s.c ZLO/005/P Resko
293 KODO AUTOSERWIS ZPL/011/P Dołuje Słoneczny Sad 11
294 MOJSIUK ZS/036 Szczecin ul. Pomorska 88
295 SP AUTO ZS/046/P Szczecin ul. Szeroka 63
296 READYCAR ZS/048/P Szczecin - Podjuchy ul. Granitowa 64
297 SPEED CAR SERVICE ZS/050/P Szczecin ul. Wszystkich Świętych 37
298 AUTOTEAM ZS/051/P Szczecin ul. Bronowicka 23
299 AUTO PLUS ZS/056/P Szczecin ul. Wernyhory 15
300 MECHANIZATOR ZSL/003 Darłowo Wiekowo 18
301 Stacja Kontroli Pojazdów ZWA/005/P Tuczno ul. Słoneczna 3
302 AUTOTECH BKL/003/P Kolno
303 BODEX ZK/007 Koszalin
304 PZM OZDG Sp. z o.o EPA/011 Pabianice
305 SKR Stacja Kontroli Pojazdów POS/008 Sieroszewice ul. Ostrowska 110
306 POLCONTROL FZ/024/P Zielona Góra ul. Jana z Kolna 2a
307 STB AUTO CTR/015/P Browina ul. Wyszyńskiego 1
308 Stacja Kontroli Pojazdów KOL/029 Klucze ul. Olkuska 66
309 OSKP TIM EPI/008 Rozprza ul. Polna 1K
310 Serwis Specjalizacja WX/197 Warszawa ul. Lazurowa 5
311 AUTO MARTYNA LUB/035/P Niemce Stoczek Kolonia 19
312 PZM OZDG Sp. z o.o KR/048/P Kraków ul. Tomickiego 4
313 BG-MOT s.c KOL/023/P Brzozówka 19B
314 SFERA SKP SBE/017/P Sławków ul. Obrońców Westerplatte 2g
315 Stacja Kontroli Pojazdów PCT/015/P Wieleń ul. Międzyleska 4B
316 KONKRET Mechanika Pojazdowa Sp.J BWM/008 Szepietowo ul. Kolejowa 3
317 GEORG & BARON p.J. OP/021/P Opole ul. Tysiąclecia 14B
318 PROGRES CAR SERVICE GD/055/P Gdańsk ul. Matenblewska 91
319 AUTOTECH OP/029 Opole ul. Światowida 5-7
320 Andrzej Sobota SKP OPO/021 Luboszyce ul.Kasztanowa 2
321 OSKP ANDRYCHÓW KWA/010 Andrychów ul. Krakowska 152
322 OSKP ANDRYCHÓW SBI/019 Kobiernice ul. Żywiecka 3F
323 OSKP ANDRYCHÓW KWA/022/P Wieprz ul. Beskidzka 198
324 TRANS GLASS Sp. z o.o PZL/013/P Jastrowie ul. Wolności 7
325 SOSCH SERVICE UNICAR ERA/005 Radomsko ul. Narutowicza 239
326 AUTO CANOX KCH/015 Trzebinia ul. Kosciuszki 59
327 AUTO CANOX KCH/009 Piła Kościeliska ul. Trzebińska 17
328 AUTO CANOX KCH/019 Jankowice ul. Kołłątaja 1
329 ANDPOL SP. Z O.O NOL/014/P Dywity ul. Spółdzielcza 2B
330 AUTO SERWIS KLIMOWICZ EPI/007/P Gorzkowice ul. Przedborska 27B
331 AUTOWIGRY BS/019/P Suwałki ul. Pułaskiego 123
332 AUTO SERWIS RT/001 Tarnobrzeg ul.Edukacji 51
333 AUTO SERWIS RT/014 Tarnobrzeg ul. Zakole 4A
334 AUTOSERWIS DLE/005 Lisowice