Reklama

Mazda ogłosiła, że wszystkie nowe samochody wydane w jej oficjalnej sieci dilerskiej objęte zostały 6-letnią gwarancją do limitu przebiegu 150 tys. km - w zależności od tego, co nastąpi pierwsze. Rozszerzona gwarancja obowiązuje od 1 września w całej Europie, dotyczy wszystkich podzespołów samochodu objętych do tej pory 3-letnią gwarancją z limitem do 100 tys. km.

Mazda udziela nowej gwarancji na każdy model – od miejskiej Mazdy2 Hybrid, po debiutującą właśnie w salonach Mazdę CX-60 PHEV.

Mazda CX-60 i spółka z gwarancją na 6 lat

– Wydłużenie okresu gwarancyjnego do 6 lat lub 150 tys. km znacząco zwiększa konkurencyjność rynkową Mazdy w porównaniu do innych marek – powiedział Piotr Nowak, Dyrektor Sprzedaży Mazda Motor Poland. – To jeden z najdłuższych okresów ochrony oferowany na polskim rynku i jestem przekonany, że rozszerzona gwarancja będzie miała korzystny wpływ na komfort korzystania z naszych samochodów oraz przyczyni się do zwiększenia ich wartości przy odsprzedaży – podkreślił.

Reklama
Mazda CX-60 / Tomasz Sewastianowicz
Mazda 2 nowej generacji została hybrydą / Mazda

Mazda oferuje przedłużenie 3-letniej gwarancji

Z kolei osoby, które odebrały nowe samochody przed 1 września mogą w punktach dilerskich Mazdy w całej Polsce odpłatnie wydłużyć okres obowiązywania dotychczasowej gwarancji o dodatkowe 36 miesięcy. Taką możliwość daje 3 letnia gwarancja ubezpieczeniowa Car Garantie.

Ile kosztuje przedłużenie gwarancji o 3 lata dla sześciu modeli Mazdy?

  • Mazda 2 - 2448 zł,
  • Mazda 3, CX-30 i MX-30 - 2800 zł,
  • Mazda 6, CX-5 i MX-5 - 4128 zł
Mazda CX-30 2.0/186 KM e-Skyactiv X ENSO / dziennik.pl