Kia w Polsce nie zdejmuje nogi z gazu. Koreańska marka z wynikiem 829 nowych rejestracji nie dość, że jest na drugim miejscu (kolejny już raz), to jako jedyna z pierwszej trójki zanotowała wzrost sprzedaży i to o niemal 53 proc. w porównaniu do analogicznego okresu zeszłego roku.

Reklama

Hitami po 10 dniach października są kolejno: Ceed, Sportage, Xceed i Stonic. Dodatkowo w salonach już jest dostępny Ceed po modernizacji - hatchback, kombi i shooting brake dostały nową twarz, lepsze wyposażenie i nowy silnik benzynowy 1.5 T-GDi/160 KM.

We wszystkich modelach z rodziny Ceed wprowadzono nowe w pełni diodowe reflektory ze światłami do jazdy dziennej. Trzy moduły w kształcie strzałek otaczają zintegrowane światła przeciwmgielne LED oraz światła drogowe i mijania. Światła do jazdy dziennej pełnią również funkcję kierunkowskazów / KIA / WWW.WEIGL.BIZ

Toyota od dziewięciu miesięcy utrzymuje pozycję lidera rynku – także po 10 dniach października z wynikiem 1329 rejestracji na swoim koncie nie oddała pierwszeństwa. Podium zamyka Hyundai – 496 aut zgłoszonych w wydziałach komunikacji.

Toyota, Kia i Hyundai mają samochody - kto traci na półprzewodnikach?

Reklama

Polacy w pierwszej dekadzie października zarejestrowali ponad 7300 nowych samochodów osobowych. To o 35 proc. mniej niż przed rokiem.

– Brak dostępności samochodów, spowodowany ograniczeniami w dostawach komponentów, znajduje już bezpośrednie przełożenie na wyniki poszczególnych firm – powiedział dziennik.pl Wojciech Drzewiecki, szef instytutu SAMAR. Kia i Hyundai wskoczyły do czołówki zajmując drugą i trzecią pozycję. Volkswagen znajduje się poza podium, a Skoda, jeden z dotychczasowych liderów rynku znalazła się dopiero na pozycji 7. Oczywiście wynik pierwszej dekady nie oznacza, że sytuacja będzie wyglądała podobnie na koniec miesiąca, niemniej jednak wskazuje on na występujące problemy z jakimi borykają się poszczególne marki – ocenił.

Kia CEED po modernizacji / KIA / WWW.WEIGL.BIZ

Jakie samochody kupują Polacy - najpopularniejsze marki?

Spośród 10 marek notowanych w czołówce listy, tylko dwie uzyskały wynik lepszy niż w zeszłym roku – to wspomniana Kia (o 53 proc. lepiej) oraz Ford (plus 70 proc.).

Suzuki rejestrowano 224 razy i niewiele brakowało, by japońska marka wjechała do top10 i strąciła Renault. W przypadku marek premium, wzrost liczby rejestrowanych aut notuje Lexus, Porsche, Jaguar i Tesla.

Marka Liczba rejestracji po 10 dniach października
1. Toyota 1329 szt.
2. Kia 829
3. Hyundai 496
4. Volkswagen 486
5. Mercedes 429
6. Ford 417
7. Skoda 413
8. BMW 354
9. Audi 227
10. Renault 225
Suzuki Vitara Hybrid 1.4 BOOSTERJET 2WD 6AT Elegance / dziennik.pl