Policja stworzy w całej Polsce specgrupy SPEED do usidlenia kierowców. A tak wyglądają ich NOWE nieoznakowane radiowozy

| Aktualizacja:

W całej Polsce zostaną powołane specjalne grupy "SPEED", które na trasach każdego województwa będą łowić kierowców przekraczających prędkość i łamiących inne przepisy drogowe - nieoficjalnie ustalił dziennik.pl. Do walki z piratami mundurowi wykorzystają m.in. BMW serii 3 Gran Turismo xDrive, czyli najnowsze nieoznakowane radiowozy. Przypominamy, że pierwszy taki zespół od ponad pół roku działa w Warszawie. 

wróć do artykułu
  • ~FSO
    (2019-07-16 16:17)
    Byłoby patriotycznie,kiedy Policja ścigałaby pijanych bandytów Polonezami?! Polonezami?!
  • ~Kierowiec
    (2019-07-16 16:24)
    Nareszcie zaczynają traktować ten temat poważnie. Na naszych drogach w każdej minucie jakiś wariat łamie wszystkie możliwe przepisy. Wystarczy poranna droga do pracy i na przestrzeni 15 kilometrów znajdzie się agresywny kierowca, który nie może powstrzymać się od ryzykownych zachowań. Na nic telewizyjne kampanie i straszenie konsekwencjami. Tylko "łapanki" na drodze, na gorącym uczynku z wysokimi karami finansowymi mogą przemówić do rozsądku lub jego resztek.
  • ~bozydar
    (2019-07-16 17:33)
    Ostatnio pirat wiozacy Brudzinskiego zostal srogo ukarany. A kto wie czy nie powinien pozegnac sie z prawkiem .. To dopiero byl speed
  • ~katowi-czain
    (2019-07-16 18:45)
    Fajne zabawki ale dodałbym (by było bezpieczniej) kamery na skrzyżowaniach świetlnych i przejściach dla pieszych (by utemperować kierowców i pieszych - na czerwonym), nakaz odcholowania pojazdu nieprawidłowo zaparkowanego (na ścieżce rowerowej, jednym kołem na trawniku, za blisko skrzyżowania lub przejścia, na zakazie itp). Pracowałem w tym fachu i wiem, że wszelkie akcje i grupy to działania pod publiczkę i wyborców, pseudoskuteczne. Dobre są działania systemowe i techniczne rozwiązania kltóre wyeliminują tzw. święte osoby w ruchu drogowym.
  • ~waaawa
    (2019-07-16 19:07)
    rozbite rzadowe limuzyny ... ilu piratow rzadowych zostalo ukaranych ?
  • ~Taurus
    (2019-07-16 19:19)
    Brawo policja. Całe to dziadostwo , narażające nadmierną prędkością innych użytkowników dróg na śmierć czy kalectwo, powinno być skutecznie eliminowane.
  • ~Kozel
    (2019-07-16 19:50)
    No i kolejne, które bardzo szybko jak tylko wyjadą będą dodawane przez kogoś na yanosika. Trochę się wyróżniają.
  • ~Fajnie
    (2019-07-16 19:52)
    Fajnie , teraz będą wozić rodziny i odwozić się do domu.
  • ~77
    (2019-07-16 20:07)
    Mieszkam w Polsce 2 lata, i nigdy za okne nie widzi Police !!! Teren zabudowany a Polaki 180km do dechy. W innych EU krajach zato se idzie do wiezienia !!!
  • ~pigmej
    (2019-07-16 20:51)
    oznaczajcie w Yanosiku te furki
  • ~Arecki
    (2019-07-16 20:51)
    I o to chodzi. Skasować bandytów drogowych, a szczególnie tych walących 200 na ekspresówkach i autostradach spychających ludzi z lewego pasa.
  • ~kork
    (2019-07-16 21:26)
    o tak, potrzebne sa pilnie nowe bmki bo już wszystkie poprzednie porozbijali.
  • ~Zks
    (2019-07-16 22:15)
    Panowie policjanci w Krakowie. Lepiej dla kierowców wysiadcie z tych waszych BMW i stancie np na Rondzie Matacznego by pokierować ruchem a przy okazji połapać paru durni, którzy za nic mają sygnały św i znaki. To co działo się wczoraj ok 18 tej to był Armagedon. Zero policji.
  • ~kierowca
    (2019-07-16 22:22)
    Pamiętam czasy gdy milicja drogowa miała pomagać kierowcom a teraz policja ma gnębić kierowców.
  • ~priorytety
    (2019-07-16 23:07)
    Jacy rządzący, takie są priorytety.
  • ~TOZ
    (2019-07-16 23:23)
    dwa grube psy w tak ciasnej budzie to nieludzkie :o)
  • ~Alik
    (2019-07-17 02:07)
    A zostanie jeszcze jakiś policjant do lapania bandytów?!!!
  • ~bez kropidla /
    (2019-07-17 07:38)
    Chyba nie zostaly poswiecone ! ?
  • ~jank
    (2019-07-17 09:15)
    Szczególnej uwadze polecam motocyklistów-szaleńców
  • ~aborcja solidarności
    (2019-07-17 10:05)
    Przemysł mandatowy kwitnie. Taki cud gospodarczy morawiecki. Nie ma pomysłu na handel zagraniczny, na rzeczywiste wsparcie niewielkich firm i rodzinnych, więc władza bierze się za rzecz najprostszą. Problem nie leży w ludziach na drodze, a cwaniactwie rządzących burżujów. Gdyby madnat za prędkość był progresywny w relacji do dochodów, kara by była dotkliwa nie tylko dla uboższej części społeczeństwa. jednak władza nie chce mandatów proporcjonalnych do dochodów i nie chce podatku katastralnego. Bo lepiej, gdy za taki kosz na śmieci jednakowo płaci biedak z emeryturą 900 PLN i hmm... biznesmen z dochodami dziesieć lub więcej razy wyższymi. Bagatela, biedak kupi tyle samo opakowań i śmieci, co taki na pensji 20000 PLN. Prawda? Biedaków jest więcej i nikt się z nimi nie liczy.

Może zainteresować Cię też: