Michelin uczci ten jubileusz przekazując 100 opon wyścigowych 25 kierowcom - amatorom, którzy zajmą najwyższe miejsca w ostatecznej klasyfikacji rajdu.

Reklama

Grupa Michelin jest zaangażowana w sporty motorowe od 1895 roku, kiedy w wyścigu Paris-Bordeaux-Paris wystartował Eclair, pierwszy w historii samochód wyposażony w opony pneumatyczne. Auto skonstruowane przez założycieli firmy braci Henri i Eduard Michelin dowiodło, że opony wypełnione powietrzem są przyszłością motoryzacji. Od tamtej pory, czyli od 115 lat, Michelin zwiększa udział w wyścigach samochodowych.

Pierwszy rajd Monte Carlo odbył się w 1911 roku. 100 lat tego wyścigu czyni go najstarszym kontynuowanym cyklicznie rajdem samochodowym w historii. Wyścig nie odbywał się jedynie w latach wojennych (1913- 1923 oraz 1939- 1948) oraz w roku 1957 i 1974, kiedy to został odwoływany.

Udział w rajdach samochodowych, a także motocyklowych umożliwia Michelin testowanie innowacji technologicznych w najbardziej ekstremalnych warunkach. Po pozytywnych wynikach testów najnowsze rozwiązania znajdą zastosowanie w produktach dostępnych na rynku. Pozwoli to kierowcom korzystać ze zdobyczy technologicznych stosowanych w oponach rajdowych.

79. Rajd Monte Carlo to pierwsze wydarzenie Federacji Intercontinental Rally Challenge w kalendarzu na rok 2011. Wyścig rozpocznie się od startu we francuskim Valence 18 stycznia i potrwa do 22 stycznia. Linię mety kierowcy przekroczą w Monako.