Włoski producent samochodów ponownie wybrał Michelin na dostawcę opon do nowych sztuk ferrari FF, czyli pierwszego auta z Maranello z napędem na cztery koła. To nowy produkt francuskich oponiarzy, którzy podkreślają, że w teście przeprowadzonym przez niezależną organizację TUV SUD Automotive ta opona jest najszybszą komercyjną oponą dostępną na rynku.

Reklama
Inne

Twórcy nowej opony chwalą się, że Pilot Super Sport, wykorzystuje technologie, dzięki którym Michelin zdobył 13 z rzędu zwycięstw w 24-godzinnych wyścigach Le Mans.

"Aby poprawić przyczepność oraz proces hamowania, podwyższając tym samym bezpieczeństwo, nawet w najbardziej ekstremalnych warunkach i zapewniając jednocześnie bardzo wysoki przebieg, Michelin połączył trzy technologie, które wykorzystywał w oponach używanych podczas 24-godzinnych wyścigów Le Mans. Te trzy składniki to: włókno aramidowe Twaron zastępujące ostatnie stalowe opasanie, bieżnik z asymetrycznym podziałem dwóch różnych gum bieżnika oraz technologia Variable Contact Patch 2.0 –zapewniająca niezmienną powierzchnię kontaktu opon z nawierzchnią bez względu na sytuację na torze." - mówi Ewa Konopka z Michelin Polska

Inne

Dla zachowania optymalnej sterowności auta przednie i tylne opony posiadają różne rozmiary: 245/35 ZR 20 w przypadku przednich opon i 295/45 ZR 20 - tylnych.

Obok ferrari FF, w opony Michelin Pilot Super Sport wyposażane jest też najszybsze auto włoskiego producenta ferrari GTO.

Inne