Gdańsk, czyli trzeci punkt sprzedaży Tesli na mapie Polski

Na razie punkt w Gdańsku jest nieco tymczasowy, co zresztą dobrze widać na zdjęciu powyżej. W tej chwili klienci mogą na miejscu umówić się na jazdę próbną Modelami 3 oraz Y. Docelowo w stolicy Pomorza ma powstać pełnoprawny salon – jak podaje w informacji prasowej Maik Matschik z działu PR amerykańskiej marki, ma to nastąpić możliwie szybko. Czyli kiedy? Na razie nie wiadomo. Zapytaliśmy również o dalsze plany rozwoju infrastruktury w Polsce– czekamy na informację zwrotną.

Tesla radzi sobie na naszym rynku dość dobrze. IBRM Samar podaje, że w 2023 r. amerykańska marka odnotowała największy (procentowy) wzrost liczby zarejestrowanych aut klasy premium w Polsce. Zarejestrowano 4634 egzemplarze, co stanowi wzrost o 277,98 proc. w porównaniu z rokiem poprzednim. Dzięki temu Tesla zajęła szóstą pozycję w rankingu samochodów klasy premium w kraju.

Reklama

Tesla liderem segmentu BEV także w Polsce

Reklama

Równocześnie amerykańska marka stała się liderem klasyfikacji samochodów elektrycznych (BEV) w Polsce za rok 2023. Wśród modeli najpopularniejsza okazała się Tesla Model Y (2502 szt.), która wyprzedziła Model 3 (1849 szt.).

Tesla Model Y i Ford Mustang Mach-E / Paweł Kaczor