Volkswagen Group Polska stawia na rewolucję w sprzedaży samochodów dla Kowalskiego i wprowadza rozwiązanie, które wcześniej wdrożył dla flot firmowych. Już od 1 lipca zacznie obowiązywać model agencyjny, a pierwszą marką z Grupy VW, której samochody będą sprzedawane w ramach nowego rozwiązania jest hiszpańska CUPRA. O co chodzi?

Reklama

Dziś to diler kupuje samochód od importera, czyli Volkswagen Group Polska i sprzedaje go kierowcy we własnym imieniu. Po drodze dokłada do ceny odpowiednią marżę. Taki sposób za chwilę stanie się przeszłością.

Volkswagen i CUPRA rusza z rewolucją w Polsce. Ceny bardziej przejrzyste?

W modelu agencyjnym diler stanie się agentem, który także będzie odpowiedzialny za pozyskanie i obsługę klienta, jednak proces sprzedaży samochodu będzie wykonywał na rzecz Volkswagen Group Polska.

Branża motoryzacyjna dynamicznie się zmienia, a potrzeby klientów detalicznych i flotowych są inne niż 10 lat temu – powiedziała Daria Zielaskiewicz, dyrektorka marek SEAT i CUPRA. – Chcemy zapewnić większą transparentność cen samochodów oferowanych naszym klientom, a także oferować płynną ścieżkę klienta zarówno w kanale offline jak i online. Stojąc u progu ery elektromobilności, odpowiadamy sprawnie na aktualne otoczenie rynkowe i potrzeby naszych klientów – wyjaśniła.

CUPRA Tavascan / CUPRA
Reklama

Model agencyjny, czyli samochód kupisz od importera nie dilera

Dla kupującego auto największą różnicą będzie to, że sprzedającym samochód będzie Volkswagen Group Polska, tzn. umowa sprzedaży samochodu będzie zawierana z VGP, fakturę za samochód wystawi VGP. Odpowiedzialność z tytułu sprzedaży produktu będzie również po stronie VGP. Finasowanie zakupu czy najmu samochodów ma prowadzić Volkswagen Financial Services (VWFS).

CUPRA Born / CUPRA

CUPRA Born na pierwszy ogień, następna Skoda, Audi i VW

Pierwszym samochodem, który będzie sprzedawany w nowym modelu przez Grupę Volkswagen w Polsce jest elektryczna CUPRA Born. Docelowo od grudnia 2023 r., model agencyjny będzie dotyczył wszystkich pojazdów elektrycznych w ramach marek Volkswagen Samochody Osobowe, Volkswagen Samochody Dostawcze, Audi, Skoda, a także wszystkich modeli CUPRA (także spalinowych).

Skoda Enyaq / Tomasz Sewastianowicz