Opel Corsa nowej generacji nadciąga na polskie drogi. Jeszcze przed oficjalną premierą niemiecki producent zdecydował się uchylić trąbka tajemnicy. I od razu zaskoczenie. Najnowsza Corsa będzie wyposażona w światła IntelliLux LED. Tym samym jako pierwszy masowy samochód segmentu B (najpopularniejsza klasa aut w Europie) będzie dostępny z adaptacyjnymi, matrycowymi diodowymi reflektorami, które do tej pory były zastrzeżone dla modeli z wyższych półek.
Przypominamy, że reflektory IntelliLux LED Opel pierwszy raz zaoferował w Astrze (2015 r.), a ich bardziej rozwiniętą wersję wprowadził razem z nową Insignią (2017 r.). W obu autach podczas nocnych podróży sprawdzają się fenomenalnie - sprawdziliśmy.
Nowa Corsa nie będzie oślepiać
Zastosowane w nowym Oplu rozwiązanie pozwoli m.in. na jazdę z włączonymi światłami drogowymi (długimi) bez oślepiania innych kierowców. Jak to możliwe? Zestaw czujników, kamera i komputer zadbają by reflektory automatycznie i w czasie rzeczywistym dostosowywały wiązkę światła do sytuacji w ruchu drogowym i warunków otoczenia. W efekcie nowa Corsa będzie wygaszała odpowiednie sekcje by nie oślepiać kierowców aut poprzedzających lub jadących z przeciwka, a cała reszta obszaru w zasięgu reflektorów pozostanie oświetlona.
Lampy IntelliLux LED także w terenie zabudowanym podniosą komfort jazdy i bezpieczeństwo – lepiej oświetlona ulica światłami mijania (krótkimi) pozwoli kierowcy szybciej dostrzec pieszego czy rowerzystę.
Nowa Corsa. Jaki napęd?
Od premiery w 1982 roku sprzedano już ponad 13,5 mln egzemplarzy pięciu generacji Corsy. Nadchodzące szóste wcielenie to zupełnie nowa konstrukcja na platformie Grupy PSA i jako pierwsza będzie dostępna także w wersji elektrycznej.
Michael Lohscheller, dyrektor generalny firmy Opel obiecuje konkurencyjną cenę: Nowa Corsa sprawi, że elektryczna motoryzacja stanie się dostępna dla wielu klientów - to będzie prawdziwy samochód elektryczny dla mas.
Przyjmowanie zamówień na nową Corsę z zasilaniem akumulatorowym Opel rozpocznie w pierwszej połowie 2019 roku. Równocześnie kierowcy dostaną też do wyboru Grandlanda X plug-in, czyli z napędem hybrydowym i możliwością ładowania akumulatorów trakcyjnych ze źródła zewnętrznego.
Historia Opla jako firmy motoryzacyjnej rozpoczęła się od ręcznego wyprodukowania 65 samochodów "Patentmotorwagen System Lutzmann" w 1899 roku - cztery lata po śmierci założyciela przedsiębiorstwa, Adama Opla. Do dziś firma wyprodukowała łącznie ponad 70 mln pojazdów.