Mariusz N. nie skorzystał z przysługującego mu prawa do odwołania się do sądu kasacyjnego, co w znaczący sposób, do ponad miesiąca przedłużyłoby jego ekstradycję. Oskarżony zgodził się, aby przekazano go w ręce polskiego wymiaru sprawiedliwości.

Według informacji jakie sąd w Aix-en- Provence przekazał Polskiemu Radiu, tym samy w ciągu dziesięciu dni znajdzie się on w kraju. Najpierw zostanie przewieziony pod eskortą do Paryża skąd zostanie przetransportowany do Polski.

Mariusz N. został zatrzymany 9 stycznia w stacji narciarskiej Isola 2000 w wyniku wydania przez stronę polską Europejskiego Listu Gończego. Takie postępowanie ze strony władz w Warszawie było formalnością, która pozwoliła francuskiej policji na zatrzymanie poszukiwanego. 

Mariusz N. w Czarnówce koło Otwocka potrącił wracające ze szkoły rodzeństwo. 13-letni chłopiec zginął, jego siostra przeżyła. Sprawca uciekł z miejsca wypadku a potem z Polski do Francji, gdzie mieszka jego brat. Mariusz N. był już karany za podobne przestępstwo.