MG Motor debiutuje w Polsce. Na początek dwa spalinowe SUV-y i samochód elektryczny

Tomasz Sewastianowicz: MG Motor wjeżdża na polskie drogi. Czy to chiński statek pod brytyjską flagą?

Soma Tóth, SAIC Motor Central and Eastern Europe: Obecnie MG Motor łączy najlepsze cechy dwóch światów. Korzenie marki pozostają brytyjskie od 1924 roku, chociaż nasze samochody charakteryzuje nowoczesna technologia typowa dla współczesnych produktów z Chin.

Reklama

Należy pamiętać, że nasze auta są projektowane w biurze w Londynie, więc brytyjski charakter pozostaje silnym aspektem aut MG. Samochody powstają zgodnie z oczekiwaniami klientów, przy wsparciu chińskiej technologii i procesu produkcyjnego.

Ile kosztuje MG4, MG HS i MG ZS? Oto CENY nowych modeli

Jakie auta będą dostępne w Polsce?

Pierwszymi modelami dostępnymi dla polskich klientów będą w pełni elektryczny 4,3-metrowy model MG4, który zapewni od 350 do 520 km zasięgu. Do wyboru są akumulatory o pojemności 51 kWh, 64 kWh i 77 kWh. Wersja MG4 XPOWER to napęd 4x4 i moc 435 KM.

MG4 z baterią 51 kWh w podstawowej wersji kosztuje od 125 200 zł. Odmiana topowa XPOWER to cena od 169 000 zł.

Reklama

Zaoferujemy także spalinowe SUV-y z najpopularniejszych w Polsce segmentów C i B, odpowiednio MG HS i MG ZS.

Elektryczny MG4 - akumulatory o pojemności 51 kWh, 64 kWh i 77 kWh mają wysokośćzaledwie 110 mm / Tomasz Sewastianowicz
Elektryczny MG4 / Materiały prasowe
MG4 / Tomasz Sewastianowicz

Model MG HS ma 4,6 m długości i napędza go silnik turbobenzynowy 1.5T-GDI/162 KM. Ten samochód w wyjściowej wersji Standard kosztuje od 103 800 zł. Odmiana Exclusive z automatyczną skrzynią biegów DCT to cena do 123 500 zł.

Z kolei mniejszy MG ZS mierzy ok. 4,3 m i jest dostępny z wolnossącym silnikiem benzynowym 1.5/106 KM i pięciobiegową skrzynią manualną (cena od 79 800 zł) lub trzycylindrową jednostką turbo 1.0 o mocy 111 KM (cena od 91 tys. zł).

MG ZS - SUV segmentu B. Ten model zapewnia bagażnik o pojemności 448 litrów / Tomasz Sewastianowicz
MG ZS / Tomasz Sewastianowicz
MG ZS / Materiały prasowe

Samochód MG Motor w Polsce kupisz w czterech punktach dilerskich. Od stycznia 2024 sieć sprzedaży w całym kraju

Jaki będzie model biznesowy sprzedaży w Polsce? Oddzielna sieć dilerska? W ilu salonach samochodowych będą dostępne auta MG Motor?

Wejście na polski rynek to ważny etap międzynarodowej ekspansji MG Motor. Polski rynek jest bardzo dojrzały, co pozwala nam być tu dobrze zorganizowanymi. Sprzedaż samochodów marki MG będzie prowadzona od początku grudnia poprzez cztery warszawskie punkty dilerskie – PGD Warszawa, GB Ursynów, Plaza Warszawa i Krotoski Nadarzyn. Liczymy na naszych lokalnych partnerów i jesteśmy pewni ich profesjonalnego wsparcia.

Od stycznia 2024 roku zostaną uruchomione kolejne punkty sprzedaży w całym kraju, począwszy od innych głównych miast. Do końca przyszłego roku powinno powstać ok. 40 punktów. Warto dodać, że wraz z rozpoczęciem sprzedaży, MG uruchomiło również stronę internetową, która umożliwia sprawdzenie specyfikacji poszczególnych wersji samochodów oraz umówienie jazdy testowej.

MG HS - SUV segmentu C / Tomasz Sewastianowicz
MG HS / Materiały prasowe
MG HS / Materiały prasowe / R PARSONS

Liczycie na klientów indywidualnych czy firmowych?

Lokalny rynek ma duży potencjał zarówno w przypadku klientów indywidualnych, jak i flotowych czy korporacyjnych. W przeszłości marka MG była kojarzona przez polskich entuzjastów motoryzacji głównie ze względu na swoje unikalne dziedzictwo i wieloletnią tradycję w projektowaniu klasycznych samochodów. Teraz pokażemy jej nowe oblicze, bardziej funkcjonalne i niezawodne, ale nadal pełne wyobraźni i wyróżniające się designem. Wierzymy, że połączenie tych cech, wraz z nowoczesnymi technologiami, wysoką jakością oraz bardzo przystępną ceną, znajdzie uznanie wśród polskich klientów - zarówno biznesowych, jak i indywidualnych.

MG4 / Materiały prasowe
MG ZS może być z wolnossącym silnikiem benzynowym 1.5 i turbo 1.0 / Materiały prasowe

Elektryczny MG4 zamiast Volkswagena ID.3? Liczy się cena i jakość

Dlaczego powinienem kupić samochód MG Motor zamiast na przykład VW ID.3 lub innego modelu europejskiej, koreańskiej czy japońskiej marki?

Naszym zobowiązaniem jest dostarczanie innowacyjnych, wysokiej jakości pojazdów, spełniających zróżnicowane potrzeby klientów. Jednym z najlepszych dowodów na słuszność tego podejścia i rzeczywistą jakość naszych aut są prestiżowe międzynarodowe nagrody, które zdobyliśmy. Biorąc pod uwagę relację między wyposażeniem i solidnością wykonania, nasze samochody oferują unikalny stosunek jakości do ceny. Wszystko to oferujemy pod szyldem legendarnej marki MG o wieloletniej tradycji.

MG4 / Materiały prasowe

MG Motor daje 7 lat gwarancji na swoje samochody. Także na elektryczny model MG4

Jak będą wyglądały warunki gwarancji? Gdzie będą serwisowane samochody?

Wszystkie modele MG w Polsce będą objęte siedmioletnim pakietem gwarancyjnym, obejmującym: standardową gwarancję producenta (do 150 000 km), ochronę przed perforacją karoserii z powodu korozji oraz pakiet assistance. Dodatkowo, w samochodach elektrycznych, siedmioletnia gwarancja obejmie układ napędu elektrycznego i zestaw zasilający dla modelu MG4. Auta będą serwisowane przez naszych partnerów dilerskich.

Elektryczny MG4 - akumulatory o pojemności 51 kWh, 64 kWh i 77 kWh mają wysokośćzaledwie 110 mm / Materiały prasowe
MG HS - SUV segmentu C / Materiały prasowe

MG Motor wprowadzi do polski 10 nowych modeli, w tym odlotowy MG Cyberster

Jakie premiery szykuje MG dla polskich kierowców w najbliższej przyszłości?

W najbliższej przyszłości będziemy informować o kolejnych premierach samochodów MG na polskim rynku. Naszym celem jest demokratyzacja inteligentnych rozwiązań mobilności poprzez dostarczanie przystępnych cenowo, dobrze wyposażonych, wysokiej jakości samochodów, łączących oszczędność paliwa z doskonałymi wrażeniami z jazdy.

Do 2025 roku nasza oferta zostanie wzbogacona o 10 modeli, obejmujących segment B oraz samochody sportowe, w tym model MG Cyberster będący pierwszym na świecie dostępnym komercyjnie dwuosobowym kabrioletem z napędem elektrycznym. Napęd 4x4, moc 540 KM i zasięg 570 km.

MG Cyberster / Tomasz Sewastianowicz
MG Cyberster / Tomasz Sewastianowicz
MG Cyberster / Tomasz Sewastianowicz
MG Cyberster / Tomasz Sewastianowicz
MG Cyberster / Materiały prasowe
MG Cyberster / Materiały prasowe
MG Cyberster - prototyp / Materiały prasowe