Renault Austral dostał ważną misję. Nowy SUV ma wyciąć dla francuskiej marki możliwie najwięcej ze słodkiego tortu jakim jest segment C, który obecnie stanowi ponad 40 proc. rynku. Czego powinni spodziewać się kierowcy?

Reklama

Austral o długości ponad 4,5 m zastępuje w gamie model Kadjar, który powstał na tej samej płycie co Nissan Qashqai. I tym razem Francuzi korzystają z już istniejącej platformy, w końcu sami maczali palce w architekturze CMF-C, na której powstała nowa generacja Qashqaia.

Renault Austral, czyli wnętrze i wyposażenie

Nową platformę Renault nazywa CMF-CD3. Stylistycznie Austral jest równie ciekawym autem co nowe Megane. Na pokładzie aż 32 układy wspierające kierowcę w najróżniejszych sytuacjach. Lista obejmuje m.in. trzecią generację układu skrętnych kół 4Control, matrycowe reflektory LED czy duży wyświetlacz HUD na szybie.

Reklama

Wnętrze sprawia świetne wrażenie. Renault postawiło na fornirowane detale deski rozdzielczej, skórę i porządne tkaniny. Ekrany, które stanowią ekwiwalent trzech tabletów, imponują jakością prezentowanych widoków. Nawigację dostarcza Google.

Renault Austral Esprit Alpine / Renault / TIBO
Renault Austral Esprit Alpine / Renault

Renault Austral tylko hybrydy z silnikiem benzynowym

Austral dostanie zelektryfikowane w różnym stopniu silniki benzynowe, czyli tak jak Qashqai. Pod maską nie uświadczymy już diesla jak w poprzedniku. Pod karoserię trafią tylko napędy hybrydowe. Do wyboru będą dwa rodzaje układu MHEV (z instalacją 12V i 48V) i klasyczna hybryda HEV (E-Tech).

Francuzi w swoich hybrydach do pracy zaprzęgli dwa silniki benzynowe. Bazowa jednostka 1.2 to trzycylindrowa konstrukcja. Znajdziemy ją w miękkiej hybrydzie MHEV o mocy 130 KM z instalacją 48 V i ręczną skrzynią biegów oraz klasycznej hybrydzie HEV z baterią 1,7 kWh (160 KM i 200 KM). Z kolei silnik 1.3 to czterocylindrowiec z układem miękkiej hybrydy z instalacją 12V (140 KM i 160 KM).

Renault Austral Esprit Alpine / Renault

Renault Austral i pojemność bagażnika?

Bagażnik oferuje 500 litrów pojemności. Wyjątkiem jest klasyczna hybryda Austral E-Tech to 430-litrowy kufer – mniejsza o 70 l pojemność to wina 12-voltowego akumulatora, który nie zmieścił się w komorze silnika.

Renault Austral / Renault / @GREG

Renault Austral w Polsce, ale kiedy?

Renault Austral do sprzedaży trafi w czwartym kwartale 2022 roku. To oznacza, że nowy SUV jeszcze w tym może trafić do pierwszych kierowców w Polsce.

Renault Austral Esprit Alpine / Renault / TIBO
Renault Austral / Renault
Renault Austral / Renault / @GREG
Renault Austral / Renault / @GREG