Benzyna 95, diesel i LPG zdrożeją od 23 października

Ceny benzyny, oleju napędowego oraz gazu LPG w nadchodzących dniach zapowiadają najnowsze raporty analityków. Jakie kwoty powitają kierowców?

– Nie ma powodów, aby ceny paliw na stacjach miały rosnąć w kolejnych tygodniach – twierdził przed wyborami Daniel Obajtek, prezes Orlenu. – Prowadzimy politykę stabilnych cen paliw, bez gwałtownych wahań kosztów zakupu benzyny i oleju napędowego przez naszych klientów. Nie możemy pozwolić, by nieodpowiedzialne, motywowane kalendarzem wyborczym, wypowiedzi niektórych polityków, doprowadziły do paniki i destabilizacji rynku. Jeszcze raz podkreślam, że po 15 października ceny paliw na stacjach Orlen nie wzrosną – mówił. I faktycznie początkowo na rynku detalicznym zaskoczyły nawet obniżki.

Reklama

Najpierw obniżki, a teraz podwyżki cen paliw na stacjach

Reklama

Benzyna 95 kosztuje obecnie średnio 6,05-6,18 zł/l. W przypadku diesla cena jest na poziomie 6,08-6,20 zł/l. Jedynie gaz LPG zdrożał do 3,08-3,16 zł/l. Ale nie ma studni bez dna…

– To zapewne ostatni tydzień, kiedy widzieliśmy spadki cen na polskich stacjach – powiedział Rafał Bogucki z e-petrol.pl. –Zwyżki już się dokonują i dokonywać się będą, coraz mniej stacji sprzedaje paliwo poniżej 6 zł. I będzie ich ubywać systematycznie w kolejnych dniach – zapowiedział.

Ceny z piątką z przodu przechodzą do historii. Nawet Orlen zmienił zdanie

Na niektórych stacjach Orlenu kierowcy już płacą 6,04 zł za litr benzyny 95 i 6,02 zł za litr diesla.

– Dostaliśmy telefon z centrali z poleceniem podnosić, to podnieśliśmy. To nie od nas zależy, ile kierowcy płacą za paliwo. Niewykluczone, że w najbliższych dniach będą kolejne podwyżkidonosi "Fakt" ze stacji Orlenu przy ul. Grunwaldzkiej we Wrocławiu.

Podwyżki cen paliw od poniedziałku 23 października. O ile drożej?

Poniedziałek 23 października powita kierowców podwyżkami na stacjach paliw. Analitycy zapowiadają, że benzyna 95 będzie kosztować 6,05-6,18 zł/l.

W przypadku diesla zmiana także będzie znacząca – pojawią się ceny z przedziału 6,08-6,20 zł/l. Gaz LPG również zdrożeje – ceny na poziomie 3,08-3,16 zł/l będą obowiązywać na większości stacji w Polsce.

Tankowanie samochodu / Tomasz Sewastianowicz