Tunel na Zakopiance zamknięty

Pierwsze prace w tunelu na Zakopiance rozpoczną sięw nocy z poniedziałku na wtorek (23/24 października) na nitce w kierunku Krakowa. W tym czasie ruch będzie prowadzony tylko jednym pasem, obowiązywać będzie ograniczenie prędkości do 70 km/h. Podobna organizacja ruchu będzie miała miejsce w nocy ze środy na czwartek (25/26 października) na jezdni w kierunku Rabki.

Reklama

Kluczowe prace serwisowe odbędą się w nocy z wtorku na środę (24/25 października) między 22 a 6 rano. Wtedy tunel zostanie całkowicie zamknięty, a kierowcy zostaną skierowani na objazdy drogą wojewódzką nr 968 (węzeł Lubień – Mszana Dolna) i drogą krajową nr 28 (Mszana Dolna – węzeł Skomielna Biała).

Zamknięcie tunelu na Zakopiance: prace konserwacyjne

W czasie prac serwisowych zostaną sprawdzone i zaktualizowane różne elementy infrastruktury technicznej, w tym wentylacja, instalacja przeciwpożarowa, zasilanie, oświetlenie, sterowanie, monitoring i łączność. Pracownicy przeprowadzą również aktualizację systemu zarządzającego tunelem oraz wyczyszczą kamery rejestrujące ruch pojazdów. Dla kierowców ważne jest, aby dostosować swoje plany do zmienionych warunków ruchu w określonych dniach i godzinach.

Reklama
Tunel na zakopiance / GDDKiA / Krzysztof Nalewajko