Do wypadku doszło na jezdni autostrady A2 w kierunku Łodzi i Poznania. Ok. godz. 1 we wtorek w miejscowości Kalenice w pow. łowickim na 381. kilometrze A2 ciężarówka MAN zderzyła się z osobowym fiatem stilo, którym podróżowali Ukraińcy.

Reklama

- Na skutek zdarzenia śmierć na miejscu poniosły trzy osoby podróżujące fiatem. To obywatele Ukrainy: 29-letnia kobieta oraz dwoje dzieci w wieku 6 miesięcy i 2 lat. Śmigłowcem do szpitala w Zgierzu przetransportowano 40-letniego mężczyznę. Pozostała dwójka dzieci w wieku 4 i 6 lat oraz 36-letni kierowca fiata również trafili do szpitala - powiedziała rzeczniczka łowickiej policji kom. Urszula Szymczak, miejscowi funkcjonariusze ustalają jeszcze przyczyny wypadku. Śledztwo prowadzi Prokuratura Rejonowa w Łowiczu.

Uciekali z kraju

Rannych zostało dwóch mężczyzn i dwoje dzieci: 3-letnie i 7-letnie. Jeden z mężczyzn został w ciężkim stanie przetransportowany śmigłowcem do szpitala w Zgierzu. Dzieci są w jednym z łódzkich szpitali - przekazała Szymczak.

Ukraińcy jechali z ogarniętego wojną kraju. W aucie, fiacie stilo - co potwierdziła policja - było 7 osób.

Dodała, że MAN-em kierował 52-letni mieszkaniec województwa wielkopolskiego, był trzeźwy. Nie odniósł poważniejszych obrażeń.

Policjanci zabezpieczyli miejsce zdarzenia, przy udziale biegłego wykonali oględziny oraz zorganizowali objazdy. Obecnie trasa jest już przejezdna.

Tragiczny wypadek na A2. Kobieta i 2 dzieci z Ukrainy nie żyją / PAP / PSP w Łodzi