Do zdarzenia na S17 doszło ok. godz. 3 w nocy na wysokości miejscowości Mierżączka.

W wypadku samochodu osobowego i busa brało udział 13 osób. - Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący samochodem land cruiser wjechał w tył jadącego przed nim busa - wyjaśniła mł. asp. Małgorzata Pychner z Komendy Powiatowej Policji w Garwolinie. Większość uczestników zdarzenia to obywatele Ukrainy - rodzice z dziećmi.

Reklama

Wypadek pod Garwolinem

Wszystkie 13 osób przewieziono do szpitali w Garwolinie, Mińsku Mazowieckim i Warszawie. Część z nich trafiła tam w charakterze opiekunów swoich dzieci. Policja nie informuje, czy któryś z uczestników wypadku z nich zostało poważnie ranne.

W związku z wypadkiem zablokowana jest S17 w kierunku Warszawy. Policjanci zabezpieczają ślady i organizują objazdy. Ruch w stronę Lublina odbywa się jednym pasem.

Sześcioro obywateli Ukrainy ucierpiało w kolizji na autostradzie A4

Sześcioro obywatelu Ukrainy, w tym dwoje dzieci, ucierpiało minionej nocy w wyniku zderzenia samochodu osobowego z ciężarowym na autostradzie A4 w Mysłowicach – przekazały służby kryzysowe wojewody śląskiego.

Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Katowicach poinformowało, że do zderzenia dwóch pojazdów doszło po północy. - W wyniku zdarzenia poszkodowanych zostało 6 obywateli Ukrainy, w tym 2 dzieci. Do godz. 03:35 prawy pas ruchu pozostawał zablokowany - poinformowało WCZK.

Dyżurny Komisariatu Autostradowego w Balicach powiedział, że do zderzenia doszło na jezdni w kierunku Katowic. Kierujący samochodem osobowym zasnął i najechał na tył zespołu pojazdu ciężarowego. Nikt nie odniósł poważniejszych obrażeń. - Zostało to zakwalifikowane jako kolizja drogowa - powiedział policjant.