Droga ekspresowa S7 w dwa dni zyska ok. 50 km nowej jezdni – poinformowała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Kierowcy mają już do dyspozycji dwie jezdnie od węzła Strzegowo Północ do okolic miejscowości Pawłowo.

Reklama

Jadąc na południe, od Pawłowa do Cieciórek, na odcinku o długości ok. 7 km korzystają z dróg zbiorczych. – W tym też miejscu, przy dużym natężeniu ruchu, należy się spodziewać potencjalnych utrudnień spowodowanych ograniczoną przepustowością drogi zbiorczej. Dalej do Płońska dojeżdżamy nową jezdnią drogi ekspresowej – wyjaśnia GDDKiA.

Droga S7: podróż z Trójmiasta do Warszawy coraz bardziej ekspresowa

Drogowcy podkreślają, że wraz z przełożeniem ruchu na dwa kolejne odcinki podróż z Trójmiasta do Warszawy stanie się łatwiejsza. Między Napierkami a Mławą ruch będzie odbywał się częściowo po jednej i częściowo po dwóch jezdniach. Dalej do Strzegowa prowadzi dwujezdniowa droga ekspresowa. W rezultacie kierowcy będą mieć do dyspozycji około 50 km nowej drogi w układzie dwujezdniowym, 14 km z ruchem po jednej jezdni oraz wspomniane ok. 7 km drogami zbiorczymi.

Droga ekspresowa S7 w dwa dni zyska ok. 50 km nowej jezdni / GDDKiA
Reklama

Uwzględniając oddawane fragmenty S7, od początku roku udostępniliśmy kierowcom 32 odcinki nowych dróg krajowych o łącznej długości ponad 350 km dróg – powiedział Tomasz Żuchowski, p.o. Generalnego Dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad. – Droga ekspresowa S7 zarówno na północ jak i na południe od Warszawy to kluczowe połączenia drogowe chętnie wykorzystywane przez kierowców nie tylko podczas wakacyjnych podróży dodał.

Oddanie nowych odcinków S7 do ruchu nie oznacza jednak finału robót. Terminy zakończenia prac i oddania drogi do użytku w całości zaplanowano na II kwartał 2022 roku. Ruch po udostępnionych obecnie odcinkach odbywać się będzie według tymczasowej organizacji. Obowiązywać będzie ograniczenie prędkości do 80 km/h na odcinkach dwujezdniowych oraz 60 km/h na jednojezdniowych.

Droga ekspresowa S7 - mapa / GDDKiA
Droga ekspresowa S7 w dwa dni zyska ok. 50 km nowej jezdni / GDDKiA