Utrudnienia w piątek 23 lutego między godzinami 10 a 15

Utrudnienia planowane są na piątek 23 lutego na godziny od 10:00 do 15:00 w rejonie lotniska w Pyrzowicach na odcinku DW913 od rond na skrzyżowaniu z DK78 z trasą S1 do ronda na skrzyżowaniu z ulicą Piłsudskiego. Powód: przejazd protestujących rolników. Wykrzyknikiem na mapie oznaczono odcinek, którego będą dotyczyły utrudnienia, pokazane zostały też trasy alternatywne prowadzące do portu lotniczego.

Policja prosi o właściwe zaplanowanie podróży oraz o zachowanie szczególnej ostrożności i stosowanie się do znaków drogowych, a także do sygnałów dawanych przez policjantów i inne służby uprawnione do kierowania ruchem pojazdów.

Reklama

Utrudnienia w okolicy lotniska Pyrzowice: objazdy

Reklama

Dojazd do lotniska od strony Tarnowskich Gór dla samochodów osobowych będzie możliwy po zjechaniu z DK78 w ulicę Męczenników, następnie ulicą Wolności w kierunku portu.

Uwaga kierowcy: w piątek 23 lutego utrudnienia w pobliżu lotniska w Pyrzowicach / Policja
Reklama

Dla pojazdów ciężarowych przejazd będzie możliwy w kierunku trasy S1 lub dalej DK78. Alternatywę, stanowi przejazd DW 913 w kierunku DK86 w Będzinie.

Uwaga kierowcy: w piątek 23 lutego utrudnienia w pobliżu lotniska w Pyrzowicach. / Policja

Od strony Siewierza należy kierować się w Mierzęcicach w stronę trasy S1/A1, a w przypadku dojazdu do lotniska, należy skręcić w ulicę Gminną/Wspólną, a następnie Kolejową i dalej przez ulicę Siedliska w kierunku portu.

Uwaga kierowcy: w piątek 23 lutego utrudnienia w pobliżu lotniska w Pyrzowicach. / Policja

Do portu lotniczego będzie również można dojechać przez Nową Wieś w powiecie będzińskim. Z DK78 należy skręcić w ulicę Wojska Polskiego i kierować się w ulicę Osiedle, a następnie ulicą Siedliska.