Takich efektów kontroli inspektorzy ITD zapewne nie spodziewali się w najśmielszych snach. Wszystko zdarzyło się na drodze krajowej nr 92 koło Świebodzina…

Patrol ITD z Sulęcina zatrzymał do kontroli samochód dostawczy Iveco, którego dopuszczalna masa całkowita wynosi 3500 kg. Pojazd z zabudową izotermiczną, agregatem do głębokiego mrożenia oraz rampą załadowczą było przewożone zamrożone pieczywo. Jego ładowność to 373 kg.

Jeden kurs zamiast sześciu

Reklama

Z dokumentów przewozowych okazanych przez kierowcę do kontroli wynikało, że w chłodni jest ponad 2250 kg ładunku. Przedstawiciele ITD obliczyli, że chcąc zgodnie z przepisami przewieść taką ilość ładunku tym pojazdem trzeba wykonać ponad 6 kursów.

Reklama
Inspekcja Transportu Drogowego zatrzymała do kontroli przeładowane IVECO / GITD
Reklama

Rekordowe przeładowanie, waga zszokowała inspektorów ITD

– Ważenie pojazdu potwierdziło naruszenie. Pojazd wraz z ładunkiem ważył 6300 kg. Sam nacisk tylnej osi był większy niż dopuszczalna masa całkowita pojazdu i wyniósł 3900 kg wyjaśnili inspektorzy ITD.

Kierowcę ukarano mandatem w wysokości 2 tys. zł, a pojazd usunięto z drogi na parking strzeżony. Pojazd będzie mógł kontynuować jazdę po rozładowaniu nadmiaru ładunku – wyjaśnili.

Samochodem o ładowności 373 kg przewożono ponad dwie tony ładunku / GITD