Samochód korzystniej jest użytkować niż kupić na własność? Okazuje się, że Polacy coraz odważniej podążają za europejskimi trendami i zmieniają podejście do finasowania aut. Jednak większość nie słyszała o ofercie dopasowanej do ich potrzeb. Ale po kolei…

Reklama

Subskrypcja to metoda, którą można porównać z prenumeratą czy abonamentem. Ten wygodny sposób korzystania z usług czy produktów zdobywa popularność w tempie geometrycznym.

Skoda Najem All Inclusive wygodny jak Netflix?

Według badania "The Sharing Economy" opublikowanego przez PwC (PricewaterhouseCoopers) już co trzecia osoba będąca przedstawicielem pokolenia Y (ludzie urodzeni w latach 80. i 90. XX wieku) woli płacić za dostęp do dóbr i usług bez kupowania ich na własność. Filmy i seriale na Netflixie, streaming muzyki przez platformę Spotify, oprogramowanie komputerowe czy dodatkowe opcje w samochodach – świat idzie w stronę subskrypcji. Największą zaletą tego rozwiązania jest komfort oraz niższe koszty – dany produkt można kupić bez wychodzenia z domu i w dodatku często taniej niż w sklepie. W Polsce ten sposób rozliczania staje się coraz bardziej powszechny i atrakcyjny – już niemal co czwarta osoba korzysta z modelu subskrypcyjnego u przynajmniej jednego dostawcy; kolejnych 5 proc. rozważa taką formę. A co gdyby na podobnych zasadach użytkować samochód zamiast kupować go na własność?

Skoda Kodiaq / Skoda
Reklama

Skoda sprawdziła: Polacy chcą uwolnić się od obowiązków związanych z samochodem

Analitycy PwC zauważają, że rosnący trend płacenia za usługi widać także w branży motoryzacyjnej, gdzie aż 75 proc. przedstawicieli pokolenia Y (30- i 40-latkowie) jest skłonnych zrezygnować z posiadania auta na rzecz jego wynajmu. Na polskim podwórku obraz zmian w postrzeganiu własności i rosnącej popularności ekonomii subskrypcji daje najnowsze badanie przeprowadzone przez agencję Opinia24 na zlecenie marki Skoda.

Mimo, że ciągle co trzeci Polak chce mieć auto na własność, to już kolejne 4 proc. ankietowanych deklaruje potrzebę wynajęcia samochodu do użytku przynajmniej na rok. I właśnie ta druga grupa zmianę na nowocześniejsze rozwiązanie motywuje chęcią uwolnienia się od typowych obciążeń związanych z posiadaniem samochodu. Zasady najmu wymyślono tak, by dawał większą wolność, stąd w cenie stałej miesięcznej raty użytkownik dostaje szereg benefitów, lista obejmuje m.in. wymianę i przechowywanie opon (dla co piątego Polaka przeglądy i sezonowa wymiana ogumienia mogły być załatwione bez jego udziału), ubezpieczenie obejmujące cały okres najmu, samochód zastępczy w przypadku awarii. A po zakończeniu umowy nie trzeba martwić się sprzedażą użytkowanego auta – dotychczasowy samochód zostaje u dilera i możemy przesiąść się do nowego.

Skoda Enyaq iV / Skoda

Skoda Najem All Inclusive sposobem na inflację

Nie bez znaczenia jest także obecna sytuacja gospodarcza – co czwarty badany uważa, że w obliczu szalejącej inflacji najem samochodu to lepsze rozwiązanie niż zaciągnięcie kredytu na zakup auta. Jednocześnie w ciągu najbliższej dekady spodziewamy się częstszego sięgania po najem. Z drugiej strony dziś niemal 8 na 10 Polaków (78 proc.) twierdzi, że nie spotkało się z usługą długoterminowego najmu auta dla klientów indywidualnych. Skoda chce zmienić zasady gry i sprawić, by samochód był w zasięgu ręki, niczym przebojowy serial na Netflixie. Czeska marka wprowadza na rynek nowy sposób finasowania Skoda Najem All Inclusive.

– Nasza nowa oferta jest odpowiedzią na zmieniające się zachowania klientów Skody. Obserwowany przez nas trend to chęć wiązania się z autem na krótszy termin. Wiele osób zamiast posiadać auto, woli z niego po prostu korzystać. Hasło naszej nowej usługi "Wszystko czego potrzebujesz, w jednej ofercie" bardzo dobrze obrazuje jej zalety – powiedział Michał Bajon, dyrektor sprzedaży w Skoda Polska. – W ramach Skoda Najem All Inclusive gwarantujemy naszym klientom brak zmartwień, czyli tak lubiany przez Polaków "święty spokój". Dzięki pakietowi usług zebranych w jedną ofertę klient nie musi się o nic martwić – zapewniamy pełną opiekę i pomoc w użytkowaniu samochodu. Pozostawiamy mu tylko najprzyjemniejszą część związaną z jazdą i codziennym korzystaniem z auta – podkreślił.

Skoda Octavia Scout / Skoda
Skoda Kodiaq / Skoda

Na czym polega Skoda Najem All Inclusive?

To kompleksowe finansowanie przygotowano z myślą o klientach indywidualnych, osobach prowadzących działalność gospodarczą oraz MŚP. To także bardzo dobre rozwiązanie, jeśli ktoś nie chce zawracać sobie głowy zobowiązaniami na koniec umowy. Formalności można załatwić od ręki w jednym miejscu – przecież Skoda oferuje największą liczbę salonów w całej Polsce. Wkład własny nie jest konieczny, ale może też sięgać do 10 proc. w przypadku 48 miesięcznego kontraktu. Z punktu widzenia osób prowadzących działalność gospodarczą i MŚP daje to swobodę wyboru między wyższą wpłatą na starcie, która może być korzystna ze względów podatkowych i obniża raty, a niską wpłatą, kiedy przedsiębiorca nie planuje pozbywać się gotówki, tylko wykorzystać ją w innych celach. Na wysokość rat ze stałym oprocentowaniem wpływa również krótszy lub dłuższy okres finansowania, nawet do 48 miesięcy. Pod koniec kontraktu (trwającego od 2 do 4 lat) użytkownik zwraca auto do dilera i może zmienić je na kolejną nową Skodę.

Skoda Najem All Inclusive pozwala także na nieco większą swobodę. Klient może wybrać auto dostępne od ręki lub w dowolnej konfiguracji. Takie nowoczesne finansowanie pozwala również rozwinąć skrzydła przy wyborze dodatkowego wyposażenia. Warto dodać, że przy okazji auto o lepszej prezencji może stanowić wizytówkę firmy.

Skoda Enyaq Sportline iV / Skoda

Co daje Skoda Najem All Inclusive, czyli korzyści dla kierowcy

Wybierając Skoda Najem All Inclusive można zapewnić sobie samochód bez dodatkowych i nieprzewidzianych wydatków. Podczas całej umowy (trwającej od 2 do 4 lat) w stałej miesięcznej racie zawarty jest koszt finansowania auta (spłaca się jedynie przewidywaną utratę wartości pojazdu w okresie umowy, a nie całą jego cenę) oraz dodatkowe usługi. Są to m.in.:

  • pełna obsługa serwisowa, czyli obsługa i naprawa elementów układów: hamulcowego, zawieszenia, kierowniczego, napędowego oraz elektrycznego;
  • zarządzanie szkodami;
  • samochód zastępczy na cały okres trwania naprawy mechanicznej lub blacharsko-lakierniczej, podobnej klasy co wynajmowany;
  • przeglądy techniczne;
  • ubezpieczenie komunikacyjne OC, AC i NNW na cały okres najmu;
  • assistance VWFS (24h na dobę);
  • opony zimowe (wymiana, przechowanie w ASO, ubezpieczenie);
  • dowolna konfiguracja samochodu;
  • wymiana części eksploatacyjnych;
  • usługi Skoda Connect na cały okres trwania umowy.
W równej, miesięcznej racie Skoda Najem All Inclusive zapewnia liczne usługi, takie jak: serwisowanie i naprawy mechaniczne wyłącznie w Autoryzowanych Stacjach Obsługi, zakup, przechowywanie i wymianę opon, usługi Assistance 24, samochód zastępczy, ubezpieczenia i likwidację szkód. Można indywidualnie dobrać powyższe elementy programu. Skoda Najem All Inclusive jest ofertą, którą można elastycznie dostosowywać do własnych potrzeb. Wysokość raty jest stała. Dzięki temu użytkownik ma świadomość, że nie ponosi ryzyka związanego z wartością rezydualną swojego auta, czy rosnącymi kosztami serwisowania. Poza uregulowaniem rat, tankowaniem paliwa czy ładowaniem akumulatora kierowca nie musi zawracać sobie głowy innymi zobowiązaniami wynikającymi z użytkowania samochodu. Więcej informacji można znaleźć POD LINKIEM
Skoda Fabia / Skoda
Skoda Enyaq iV / Skoda