Reklama

Skoda z Tour de France Femmes avec ZWIFT wystartowała w Paryżu. Pod Wieżą Eiffla aż 144 kobiety w 24 drużynach rozpoczęły rywalizację.

Wyścig prowadzi przez wschodnią Francję i składa się z ośmiu etapów o łącznej długości 1029 km. Zawodniczki przekroczą metę 31 lipca w La Super Planche des Belles Filles w górach Wogezy. Dyrektorką Tour de France Femmes avec ZWIFT jest była kolarka Marion Rousse.

Skoda wspiera kobiety w Tour de France, to początek nowej historii

– Tour de France Femmes rzuca w tym roku światło na czołowe, międzynarodowe kobiece kolarstwo. Jako główny partner, chcielibyśmy aktywnie przyczynić się do tego, aby nowe wydarzenie szybko rozwijało swój ogromny potencjał. Celem jest, aby w nadchodzących latach Tour de France Femmes na stałe zagościło w kalendarzu międzynarodowej społeczności kolarskiej – powiedział Martin Jahn, członek zarządu Skoda Auto ds. sprzedaży i marketingu.

Reklama
Skoda napędza kobiecą edycję Tour de France / Skoda / Luis Angel Gomez / SprintCycling
Skoda napędza kobiecą edycję Tour de France / Skoda

Skoda Octavia i hybrydowy Superb iV na trasie wyścigu

Skoda jako główny sponsor i partner motoryzacyjny wspiera Tour de France Femmes, które odbywa się w tej formie po raz pierwszy.

Czeska marka udostępnia organizatorom i zespołom ponad 50 pojazdów serwisowych i pomocniczych. Flota obejmuje modele Octavia oraz Superb iV z napędem hybrydowym typu plug-in. Ponadto producent aut sponsoruje zieloną koszulkę lidera klasyfikacji punktowej – podobnie jak w męskiej edycji Tour de France.

Skoda napędza kobiecą edycję Tour de France / Skoda / Luis Angel Gomez / SprintCycling