Jak poinformował Witek, w środę Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ogłosiła przetarg na remont mostu im. gen. Stanisława Grota-Roweckiego; remont jest elementem modernizacji trasy toruńskiej.

Witek podkreślił, że podczas remontu, most będzie przejezdny - zamykana będzie jedna z jezdni, a druga zostanie podzielona na pięć pasów ruchu.

"Modernizacja przeprawy rozpocznie się po zakończeniu mistrzostw Euro 2012, może w lipcu a najprawdopodobniej w sierpniu" - poinformował Witek. "To gruntowny remont. Na starej konstrukcji powstanie nowy most. Przeprawa nie będzie poszerzana" - dodał.

Zaznaczył, że warunkiem rozpoczęcia prac jest uruchomienie przeprawy przez most im. Marii Skłodowskiej-Curie, tzw. Północny, który połączy Bielany i Białołękę. Budowa części drogowej tej inwestycji ma się zakończyć w grudniu; samochody mają ruszyć przeprawą po uzyskaniu zgody na użytkowanie inspektoratu budowlanego.

Witek pytany, o budowę mostu Krasińskiego, który miał połączyć Żoliborz z Targówkiem, powiedział, że chociaż jest gotowy projekt przeprawy i m.in. decyzja środowiskowa, to nie ma pieniędzy na tę inwestycję. "Na razie na budowę tego mostu się nie zanosi" - podkreślił.

Po oddaniu do użytku tzw. mostu Północnego Warszawa będzie miała osiem przepraw drogowych przez Wisłę. Będą to most Poniatowskiego, most Gdański, most Śląsko-Dąbrowski, most Łazienkowski, most im. gen. Stefana Grota-Roweckiego, most Świętokrzyski, most Siekierkowski i most im. Marii Skłodowskiej-Curie, tzw. Północny po oddaniu do użytku będzie najbardziej na północ wysuniętą przeprawą przez Wisłę w Warszawie.