Nowy taryfikator 2015. Oto NOWE, wyższe mandaty

| Aktualizacja:

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych ponownie wzięło na celownik kierowców i... zmienia taryfikator. Kary będą znacznie ostrzejsze niż do tej pory. Zobacz, za co grozi 800 zł, lub nawet 1000 zł mandatu.

wróć do artykułu
  • ~mol
    (2015-02-12 19:21)
    wypiłem dwa piwa czy wolno mi przebywać w garażu - czy też moge stracic prawo jazdy- pop...ny kraj i przepisy.
  • ~gap
    (2015-02-12 20:36)
    "Rząd przykręca śrubę kierowcom " - lepiej niech sami zaczną płacić zamiast korzystać z immunitetów .
  • ~PINOKIO DONEK
    (2015-02-12 20:01)
    W 2007 roku niejaki Donad Tusk wrzeszcza l z trybun do narodu polskiego,że tylko premier bez prawa jazdy nie zrozumie kierowcy a polityka PIS-u to dla nich zagrożenie,wysokie mandaty, fotoradary.I coż durni wyborcy głosujący baranim pędem na PO,co teraz powiecie wy dzięki którym macie pracować do 100 lat/już niedługo/.Co Wam zawiniły Wasze dzieci i wnuki,że zgotowaliście im taki los tułaczy po całym świecie.Cóż oni zawinili?
  • ~strefa51
    (2015-02-12 14:35)
    lepsze drogi niech budują a nie najtańszą metodą z przetargu
  • ~Jan Stańczyk
    (2015-02-13 10:53)
    Rząd Tusko-Kopacz tylko to potrafi ,łoić Polaków , największe podatki w Europie ,największe obciążenia dla firm , najwyższe ceny prądu , gazu , benzyny , a durni Polacy ,,zachwyceni" tym rządem !!! gdzie logika,gdzie rozum !!! Propaganda wypłukała mózgi części Polaków !
  • ~ola
    (2015-04-13 06:48)
    WYSTARCZY ZNIEŚĆ NAKAZ JAZDY PRAWĄ stroną jezdni, a nawet zalecać jazdę dowolnym pasem ruchu j to całe szaleństwo skończy się raz na zawsze. Do tego karać za jazdę za drugim pojazdem w mniejszej odległości niż np 10 metrów. Drogowi "kozacy" strzelą sobie sami w łeb, albo zaczną jeździć rozsądnie, tak jak inni
  • ~nic dobrym kierowcom nie grozi
    (2015-02-13 23:03)
    Jest niewiele rzeczy które są robione dla naszego dobra więc chyba należy pochwalić podwyżkę mandatów dla piratów drogowych, oczywiście równo dla wszystkich tzn. dla posłów i rządzących także. Kto jezdzi w miarę przepisowo i nie po alkoholu niczego i nikogo nie musi się obawiać.
  • ~najpierw czytać!
    (2015-02-13 11:24)
    Do Jan Stańczyk - jakie najwyższe podatki, jakie najwyższe obciążenia w Europie?!? ta bzdura głoszona przez libertarian zaczęła żyć wlasnym życiem... poczytaj sobie nt podatków w EU i dopiero powtarzaj oklepane frazesy. Ta płyta jest juz dawno zgrana i niewiele jest w niej prawdy...
  • ~makaron530
    (2015-02-12 20:51)
    MSW to władza wykonawcza, władzą ustawodawczą w Polsce kiedyś był parlament i podpis prezydenta pod ustawą. W państwie prawa, gdy władza wykonawcza stawia się ponad władzą ustawodawczą, to Trybunał Stanu.
    Dzięki roztropności Polaków i wybraniu takich a nie innych rządów, mamy to co mamy. Bezprawie i prywatny folwark POpaprańców..
    Durniami jesteśmy, naj głupszym narodem pod słońcem, choć uwarzamy się za roztropnych. A jak ktoś pisze, że nie łamie przepisów, jest durniem podwójnym, bo ludzi idealnych nie ma.
  • ~slawe.
    (2015-02-13 05:02)
    ciekawe kiedy przykreca srube tym durniom z rzadu sam tolman i ciemniak
  • ~lnkljk
    (2015-02-12 19:48)
    NIE PŁACĘ MANDATÓW! Po prostu jeżdżę zgodnie z przepisami.
  • ~ccccc
    (2015-02-12 19:50)
    Niedługo będą publicznie kazać rozebrać się do naga za przekroczenie prędkości o 10 km przecież recydywa i tak będzie łamać przepisy bo nigdzie nie będzie zameldowana i żadnych dochodów posiadać legalnych i co im zrobią oj durnowate umysły nie brawo.
  • ~mjk
    (2015-02-12 19:23)
    Tylko jaki ma sens utrzymywanie tak ostrej granicy zawartości alkoholu dla rowerzystów - zakaz jazdy rowerem po wypiciu jednego piwa (0,2 promila)?
    Maksymalna masa z rowerzystą 140 kg, maksymalna prędkość takiego zestawu na prostej 25 km/h. Prędkość maksymalna wyczynowca na szosie to ca. 60kkm/h, ale wyczynowiec waży maks 65 kg. Energia kinetyczna takiego zestwu jest 90 -160 i więcej razy niższa od energii kinetycznej samochodu
  • ~xxxc
    (2015-02-12 19:03)
    przeżylem 80lat na wszystkich kontynentach bylem ale to co teraz sie robi proponuje wykonuje to absurd ktorego ni eda sie okreslic i to we wszystkich dziedzinach zycia do czego ci ludzie zdążaja chyba do konca swiata no ja nie doczekam
  • ~mjk
    (2015-02-12 18:59)
    tylko jakie jest rozsądnę uzasadnienie tak ostrej dopuszczalnej zawartości alkoholu dla rowerzystów? To nie samochód, maksymalna masa rowerzysta plus rower to 140kg, maksymalna predkość takiego zestawu to 25km/h, energia kinetyczna minimum 160 razy mniejsza. Bądźmy rozsąni zakaz jazdy rowerem po 1 piwie to przesada!
  • ~Marysia
    (2015-02-12 17:10)
    Oprócz śrubowania kar i komplikowania przepisów nic im nie wychodzi...Wszystkie dogorywające reżimy kończą na podwyższaniu kar i wymyślaniu nowych rodzajów wykroczeń by napełnić pustoszejące koryto. Ilu tzw. inwalidów ma załatwione papiery na lewo?
  • ~stop idiotom!
    (2015-02-13 09:14)
    Dlaczego tak późno?!? rolą władzy jest zapewnienie bezpieczeństwa Polakom! Idiotów nalezy tępić wszelkimi dostępnymi sposobami (także tymi które z pozoru wydają się wątpliwymi). i pytanie do wiecznych malkontentów - jak można dotrzeć do zakutego łba idioty jeżdżącego 100km/h w miescie?!? - jest tylko jeden sposób - karać, karać i jeszcze raz karać; a najlepiej finansowo.
  • ~edek60
    (2015-02-14 05:25)
    Co to za pismak "wysmażył taki głupi tytuł artykułu"Nie kierowcom ale bandytom za kierownicą.