Resort Nowaka zdecydował o losie kierowców. Nie będziesz zadowolony

| Aktualizacja:

Nie ma szans na zniesienie obowiązku całodobowej jazdy na światłach mijania w okresie wiosenno-letnim. Resort transportu nie znajduje dla tego pomysłu uzasadnienia...

wróć do artykułu
  • ~alex
    (2012-08-04 10:50)
    Jak światła w samochodzie ci przeszkadzają to już jest źle, a jak zacznie ci przeszkadzać światło w lodówce to tylko psychiatra ci pomoże.
  • ~Tom1
    (2012-07-20 12:25)
    Kolego "spostrzegawczy". W Szwecji wymyślono używanie świateł w dzień żeby się ludziom nie myliło którą stroną mają jeździć bo Szwecja w latach 50-tych zmieniała ruch z lewo na prawostronny! Z czasem wypadków z tego powodu ubyło, co przypisano światłom i od tego czasu utrzymuje się ów mit jako element marketingowy o bezpieczeństwie Szwecji i szwedzkich samochodów.
  • ~Tom01
    (2012-07-20 12:19)
    Do "O co biega jakas". Cały świat jeżdzi na światłach? Chyba nie TEN świat. Na Ziemi na ok 200 krajów obowiązek świateł jest w 20-tu z czego 15 to "demoludy" w których w krótkim czasie "załatwiono" takie przepis. ŻADEN kraj o rozwiniętej motoryzacji nie ma takiego przepisu ani nawet się go nie rozważa. Wiele krajów zajęło oficjalne stanowiska w odpowiedzi na lobbing, argumentując że nie zamierza niczego takiego wprowadzać, gdyż taka regulacja nie wpływa pozytywnie na bezpieczeństwo ruchu drogowego.
  • ~trew
    (2012-07-19 21:44)
    Samochód na światłach DZIENNYCH LED nie spala ani grama więcej paliwa, a jeżeli już to jest to niemierzalne. Skąd to oburzenie skoro można używać świateł LED? Na Allegro takie full wypas z atestem, homologacją i modułem, kosztują 70-100 zł. Cieszyć się należy że w zeszłym roku zmodyfikowano ten przepis i nie trzeba podłączać tylnych świateł i podświetlenia tablicy rejestracyjnej. Zawodowi kierowcy mówią krótko: JAZDA NA ŚWIATŁACH JEST BEZPIECZNIEJSZA.
  • ~a ja się cieszę,że jestem widziany
    (2012-07-16 18:07)
    gdy jadę na światłach i mam w 4 literach to czy moje auto spali 20 czy 21 litrów na sto kilometrów !!!
  • ~Król Maciuś I
    (2012-07-16 17:22)
    A CZY NA OBIADO -KOLACJI W TEJ SAMEJ RESTAURACJI BYŁ JAROSŁAW KACZYŃSKI vel Smoleński był nieco póżniej .?
  • ~Jędrek
    (2012-07-16 17:11)
    Jakoś w Paryżu nie widziałem aut z zapalonymi światłami.Aha!Tam Tusk nie rządzi:)
  • ~MaTriXu
    (2012-07-16 16:54)
    tak, zwlaszcza w miastach, gdy samochody jada 10 km/h albo wcale i swieca swiatlami w zderzaki.
  • ~O co biega jakas
    (2012-07-16 16:17)
    kolejna zdyma redaktorko, Cly swiat jeezdzi na swiatlach a tu masz babo placek kolejna wrzutka - temat zastepczy
  • ~rudy
    (2012-07-16 15:43)
    to nie minister to jakis przyglup
  • ~kierowca
    (2012-07-16 15:39)
    KIEROWCY NIE MAMY ZADNEJ REPREZENTACJI W SEJMIE, KAZDA PARTIA ROBI Z NAS DOJNE KROWY, CZY NIE CZAS NA POWOLANIE PARTII KTORA BEDZIE REPREZENTOWAC NASZE INTERESY W SEJMIE???
  • ~Ryza
    (2012-07-16 15:26)
    Restrykcyjne prawo prowadzi do błędnych skutków.
    http://niezdany-egzamin-na-prawo-jazdy.blog.onet.pl/EGZAMIN-ZA-GRANICA-porownanie,2,ID464504977,RS1,n
  • ~Mieczysław
    (2012-07-16 15:03)
    Policzmy: w Polsce jest 20 mln aut,średni przebieg auta to ok 15 tyś km. Na światłach auto spala ok 0,2 litra benzyny więcej na 100 km, czyli ok złotówkę. Rocznie auto spala więc więcej paliwa za ok 150 złotych. Więc wszystkie auta w ciągu roku spalają: 20mln x 150 zł= 3 miliardy zł. Podatki w paliwie na stacji benzynowej to ok 60%, więc co roku do budżetu wpływa dodatkowe 1,8 miliarda złotych!!! O to tutaj chodzi, tylko i wyłącznie o to! A i tak policzyłem sumę minimalną, pewno średni przebieg jest większy, niż 15 tyś, a podobno auto spala nie 0,2 tylko 0,5 litra paliwa więcej. Tak, czy inaczej są to grube miliardy! Ot, rozwiązanie zagadki, to jest cała prawda, a nie mydlenie oczu troską o nasze życie
  • ~GRAGRA
    (2012-07-16 15:03)
    PIERWSZY RAZ ZGADZAM SIE Z TYM RZĄDEM
  • ~amen
    (2012-07-16 14:40)
    a ja nie znajduję uzasadnienia, aby tacy debile byli w tym resorcie. banda przygłupów wbrana przez jeszcze głupszych debili...
  • ~17mw
    (2012-07-16 14:39)
    Jak to jest skoro jesteśmy w Unii ,a tam nie ma takiego wymogu to po co nam to ,po co?
  • ~Goscioo
    (2012-07-16 14:37)
    I takie tłuczki od kartofli rzadza w Polsce- biedny Kraj, biedni ludzie...
  • ~Nimb
    (2012-07-16 14:29)
    Światła w dzień zabijają kierowców niezawodnie. Przede wszystkim uniemozliwiają określenie toru jazdy i prędkości nadjeżdżajacego pojazdu, powodują zmęczenie oczu, zaburzenia widzenia.
  • ~Piotr
    (2012-07-16 14:28)
    Skoro tak mocno za ową ustawą lobbowali najwięksi producenci oświetlenia to czego moża było się spodziewać?! Też rząd to zbiegowisko bydła. Robia wszystko by upodlić naród i obedrzeć nas do suchej nitki!!!
  • ~mesjasz
    (2012-07-16 14:19)
    czego można się spodziewać po debilach poza debilnymi czynami

Może zainteresować Cię też: