Autostrada A4, która łączy graniczne przejścia w Zgorzelcu i Korczowej, rozciąga się obecnie na 667 kilometrów, co przewyższa całkowitą długość polskich autostrad sprzed dwudziestu lat.

Wyjątkowa droga krajowa numer 62

Interesującym aspektem tej rozbudowy są nie tylko same autostrady i drogi ekspresowe, ale także pewne unikalne odcinki dróg krajowych.

Reklama

Przykładowo, droga krajowa numer 62 między Serockiem a Wyszkowem oferuje prawie 26 kilometrów trasy bez zakrętów, co jest niecodziennym zjawiskiem w Polsce. Ten odcinek rozpoczyna się przy marinie na Zalewie Zegrzyńskim i biegnie aż do ronda w Wyszkowie, zapewniając kierowcom nie tylko odpoczynek od prowadzenia pojazdu, ale również możliwość podziwiania piękna okolicznych krajobrazów.

Mazowiecki odpowiednik na Podlasiu

Podobnie długi i prosty odcinek znajduje się w województwie podlaskim, na trasie między Sokółką a Dąbrową Białostocką, blisko granicy z Białorusią. Chociaż ta trasa ma długość 26,1 kilometra i prowadzi przez obszary omijające niektóre miejscowości, takie jak Makowlany, Racewo czy Jakowlany, to jednak zawiera tylko kilka łagodnych łuków.

Zaskoczeniem dla podróżujących tą drogą może być niewielkie rondo w Sokolanach, gdzie droga numer 673 spotyka się z drogą numer 671.