Zakopianka, czyli droga krajowa nr 7 padła ofiarą powodzi w Głogoczowie. Ulewy w Małopolsce najwięcej zniszczeń spowodowały na ternie powiatu myślenickiego - spadło nawet do 100 litrów wody na metr kwadratowy. Na drogi lokalne i powiatowe woda naniosła muł, rumosz skalny i błoto.

Reklama

– Utrudnienie na dk 7 odcinek Kraków – Myślenice, m. Głogoczów km 685+000 (woj. małopolskie). W wyniku intensywnych opadów atmosferycznych powstało zastoisko wodne. Droga została zablokowana – poinformował dyżurny ruchu Generalnej Dyrekcji Krajowych i Autostrad.

Zakopianka zalana

Zakopianka przez trzy godziny w tym miejscu była zupełnie zablokowana. W Krzyszkowicach zostały uszkodzone co najmniej trzy mosty. Zalana została oczyszczalnia ścieków.

Reklama

Według najnowszych prognoz sytuacja meteorologicznych w Małopolsce w dalszym ciągu może być niebezpieczna. Na południu województwa spodziewany jest opad miejscami nawet 100 l/m2.

Zdjęcia z drona dają obraz kataklizmu...

Zakopianka zalana - WIDEO

W sieci pojawiło się także nagranie z sytuacji na Zakopiance. Autorowi wideo najwidoczniej udzieliły się dramatyczne widoki, dlatego uwaga na niecenzuralne słownictwo...