Jak powiedział PAP rzecznik małopolskiej straży pożarnej Sebastian Woźniak, żywioł najbardziej dotknął: Sułkowice, Myślenice, Tokarnię oraz Głogoczów. W Głogoczowie nieprzejezdna była droga krajowa nr 7 czyli popularna Zakopianka.

Reklama

Po godz. 9. na Zakopiance częściowo przywrócono ruch na jednym pasie w kierunku Krakowa i jednym pasie w kierunku Myślenic.

Na pozostałej części jezdni trwa sprzątanie naniesionego błota. Z kolei droga krajowa nr 52 Wadowice - Kraków w miejscowości Krzywaczka jest już w całości przejezdna – poinformowała GDDKiA.

Zalania po nocnych ulewach w miejscowości Głogoczów / PAP / Łukasz Gągulski
Reklama
Zalania po nocnych ulewach w miejscowości Głogoczów / PAP / Łukasz Gągulski

Jak relacjonował reporter TVN24 "w miejscu, w którym zazwyczaj jest zakopianka, w tej chwili płynie rzeka".

Aktualna pogoda, prognoza pogody>>>

Prewencyjnie zostały ewakuowane trzy obozy harcerskie z powiatów: nowotarskiego, myślenickiego oraz suskiego. Uczestnicy dwóch z tych obozów znaleźli schronienie w miejscowych remizach OSP. Łącznie zostały ewakuowane 84 osoby, w tym 72 harcerzy.

W ciągu minionej doby strażacy z Małopolski interweniowali 360 razy w związku z ulewnym i deszczami, z czego 170 wyjazdów dotyczyło powiatu myślenickiego. Małopolscy strażacy po otrzymaniu ostrzeżenie meteorologicznych zwiększyli stany osobowe w jednostkach.