Reklama

Kierowcy błogo spali, złodzieje wykorzystywali moment nieuwagi

Funkcjonariusze z Radomia i Suwałk wspólnie przeprowadzili śledztwo dotyczące serii kradzieży z włamaniem na parkingach przy trasach szybkiego ruchu na terenach województw mazowieckiego oraz podlaskiego. Sprawcy namierzali głównie podróżnych ze wschodu, którzy zjeżdżali na przydrożny parking (MOP), by odpocząć lub przespać się w aucie. Wykorzystując chwilę nieuwagi podróżnych złodzieje wybijali szyby samochodach ofiar i przywłaszczali sobie plecaki, torebki, saszetki z pieniędzmi, dokumenty i inne cenne przedmioty.

Policjantom udało się zatrzymać trzy osoby (dwóch mężczyzn w wieku 27 i 37 lat oraz 22-letnią kobietę) podejrzane o popełnienie owych przestępstw. Mundurowi zabezpieczyli narzędzia, które mogły być używane do wybijania szyb w pojazdach, a sąd zdecydował o zastosowaniu trzymiesięcznego aresztu wobec podejrzanych.

Sprawcy teraz sami będą mogli odpocząć. W więzieniu…

Prokuratura Rejonowa w Suwałkach przedstawiła zatrzymanym zarzuty kradzieży z włamaniem, za co grozi im kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Śledztwo w tej sprawie nadal jest w toku, a prokuratura nadzoruje dalsze postępowanie.

Okradali kierowców odpoczywających na przydrożnych parkingach. Czeka ich surowa kara / policja.pl