Nissan już wcześniej informował o intensyfikacji prac nad swoim elektrycznym portfolio. Teraz Japończycy zaczynają stopniowo zdradzać szczegóły swojej strategii na nadchodzące lata.

Na odbywającej się właśnie w Yokohamie wystawie Nissan Futures koncern pokazał fizyczną już wersję konceptu Max-Out. Wcześniej ten model po raz pierwszy w wirtualnej formie można było zobaczyć w listopadzie 2021 roku w trakcie ogłaszania programu Nissan Ambition 2030.

Nissan Max-Out to popis kreatywności, Japończycy odkrywają karty

Reklama

Elektryczny kabriolet póki co jest stylistycznym i technologicznym “ćwiczeniem” designerów marki, którzy przymierzają się do stworzenia pierwszego w pełni elektrycznego sportowego modelu. Jak zapewniają przedstawiciele firmy Nissan Max-Out został zaprojektowany w sposób zapewniający doskonałe właściwości jezdne i poczucie otwartości. Nadwozie ma zgrabną, oryginalną linię, a w jego stylistyce uwagę zwracają charakterystyczne trójwymiarowe efekty świetlne w pasie przednim, ledowym pasie tylnym oraz na pokrywach kół.

Reklama
Nissan Max-Out / Nissan
Nissan Max-Out / Nissan
Nissan Max-Out / Nissan

Nissan Max-Out zaskakuje wnętrzem

Dwuosobowe wnętrze jak przystało na model przyszłości otrzymane jest w futurystycznym charakterze. Na kokpicie dominuje gigantyczny ekran zegarów i systemu multimedialnego, osobny wyświetlacz trafił także na specyficzny wolant, a całość wywołuje piorunujące wrażenie.

Nissan Max-Out / Nissan
Nissan Max-Out / Nissan
Nissan Max-Out / Nissan / TORU HANAI

Nissan Max-Out z napędem elektrycznym nowej generacji (WIDEO)

Nissan nie ujawnił jeszcze szczegółów napędu. Mówi się jednak, że jego przyszły sportowy elektryk może dostać motory tzw. nowej generacji, cechujące się dużą wydajnością i niskim zużyciem energii oraz baterie wykorzystujące w konstrukcji półprzewodniki.

Trwa ładowanie wpisu

Nissan Max-Out / Nissan
Nissan Max-Out / Nissan

Nissan stawia na zrównoważony rozwój

Max-Out podobnie jak kilka innych konceptów marki pokazanych w ostatnich latach zdradza kierunek, w jakim będą podążać modele Nissana. Jednocześnie jest też swego rodzaju testem na reakcje potencjalnych klientów. Koncern podkreśla wręcz, że z tym ostatnimi zamierza prowadzi stały dialog, aby lepiej dopasować swoje samochody do oczekiwań odbiorców. Wydarzenia takie jak Nissan Futures w Yokohamie mają właśnie służyć m.in. takiej komunikacji.

Nissan Max-Out / Nissan

Nowy Nissan do produkcji? Zdecydują kierowcy

W ramach Nissan Futures, które potrwa do 1 marca, odbędą się interaktywne spotkania dla klientów, dyskusje panelowe z udziałem ekspertów oraz różne pokazy, których celem będzie zaprezentowanie innowacji w zakresie elektryfikacji, inteligencji pojazdów, zarządzania energią, ponownego wykorzystania akumulatorów w pojazdach i nie tylko. Co ciekawe, w wydarzeniach i dyskusjach panelowych będzie można uczestniczyć bezpłatnie, w tym również wirtualnie, a relacje będą zamieszczane na kanałach You Tube i LinkedIn oraz na stronie głównej koncernu.

Nissan Max-Out / Nissan / TORU HANAI