Fabryka w Kecskemecie będzie produkować dwa modele hybrydowe. Drugim jest CLA 250 e Shooting Brake.

Reklama

Członek zarządu Mercedes-Benz Joerg Burzer powiedział, że w ten sposób koncern będzie wytwarzać w sumie 6 modeli samochodów hybrydowych plug-in. Zaznaczył jednak, że do końca roku wachlarz samochodów hybrydowych plug-in Mercedesa-Benza wzrośnie do dwudziestu. Według niego za 10 lat na modele elektryczne i hybrydowe będzie przypadać 15 proc. sprzedaży samochodów.

Dyrektor zarządzający spółką Mercedes-Benz Hungary Christian Wolff zapowiedział, że w pierwszym tygodniu sierpnia fabryka, która nie działała od 20 marca do 28 kwietnia z powodu pandemii koronawirusa, zacznie znów pracować na trzy zmiany.

Prezentując samochód, Palkovics powiedział, że na przemysł motoryzacyjny przypada blisko jedna czwarta węgierskiego eksportu i ponad 5 proc. PKB, a na dostawców i innych usługodawców branży kolejne 8-9 proc.

Fabryka w Kecskemecie została otwarta 30 marca 2012 r. W zeszłym roku wyprodukowała 190 tys. samochodów i wypuściła trzy nowe modele. Daimler zatrudnia w zakładzie około 4400 osób. W 2019 r. przychody spółki Mercedes-Benz Hungary wyniosły 3,7 mld euro.

CLA Coupe, CLA Shooting Brake oraz GLA – z napędem EQ Power / Mercedes / Mercedes-Benz AG - Global Commun