– Przerwa w działaniu strefy i płatnych parkingów na pl. Orła Białego trwała 122 dni. O tyle zostaną wydłużone opłaty abonamentowe, zryczałtowane oraz karty dojazdowe Stare Miasto–Parking – poinformował rzecznik miejskiej spółki Nieruchomości i Opłaty Lokalne Wojciech Jachim.

Reklama

Jak podał rzecznik, na stronach https://spp.szczecin.pl/ oraz http://ppn.szczecin.pl/ można pobrać pliki umożliwiające ustalenie aktualnego terminu opłat, które nominalnie zakończyły się w okresie zawieszenia strefy lub były przez cały ten czas ważne. W sprawie nowego terminu ważności opłat można także kontaktować się z biurem Strefy Płatnego Parkowania.

W centrum Szczecina obowiązują dwie podstrefy płatnego parkowania o różnych opłatach: A i B. Parkowanie jest płatne w dni robocze, od poniedziałku do piątku, w godz. 8-17, z wyjątkiem 2 maja, 24 i 31 grudnia, i innych okresów przy wystąpieniu szczególnie uzasadnionych okoliczności.

Inne zasady obowiązują na pl. Orła Białego. Mieszkańcy okolicznych budynków mają do dyspozycji dwa płatne parkingi przy ul. Grodzkiej i Koński Kierat. Parking rotacyjny, obsługiwany przez specjalny parkomat, dostępny jest natomiast dla wszystkich. Jest płatny w godz. 8-22, przez wszystkie dni tygodnia, w tym także w dni ustawowo wolne od pracy.