Prokuratura dodała, że spośród oskarżonych osób dziewięć przyznało się do winy, złożyło wnioski o dobrowolne poddanie się karze i skazanie bez przeprowadzania rozprawy poinformowała we wtorek PAP Prokuratura Okręgowa w Warszawie - poinformowała Prokuratura Okręgowa w Warszawie.

Reklama

Akt oskarżenia - który w poniedziałek trafił do Sądu Rejonowego Warszawa-Wola - obejmuje łącznie 174 przestępstwa. Jak poinformował rzecznik prasowy prokuratury okręgowej prok. Dariusz Ślepokura oprócz pozorowania kolizji i wyłudzania odszkodowań zarzuty dotyczą kradzieży i paserstwa pojazdów oraz poświadczania nieprawdy w dokumentach.

Oskarżeni byli policjanci, jak wyjaśnił prokurator, w zamian za korzyści majątkowe poświadczali nieprawdę w dokumentach sporządzanych w związku z kolizjami i opisywali w nich nieprawdziwe okoliczności co do przebiegu, przyczyn i uczestników poszczególnych zdarzeń.

Do objętych aktem oskarżenia przestępstw dochodziło w latach 2000-2002 na Mazowszu - m.in. w Warszawie, Ożarowie Mazowieckim i Izabelinie.