Reklama
Reklama
Warszawa
Reklama

Zobacz, czy zdasz nowy egzamin na prawo jazdy! Zdobyliśmy pytania i odpowiedzi

18 stycznia 2013, 11:21
Oto zasady przeprowadzania części teoretycznej egzaminu wewnętrznego: Część teoretyczna egzaminu wewnętrznego polega na wskazaniu prawidłowej odpowiedzi na pytania wybierane losowo w czasie rzeczywistym i obejmuje: a) 20 pytań z wiedzy podstawowej, w tym: - 10 pytań o wysokim znaczeniu dla bezpieczeństwa ruchu drogowego, - 6 pytań o średnim znaczeniu dla bezpieczeństwa ruchu drogowego, - 4 pytania o niskim znaczeniu dla bezpieczeństwa lub porządku ruchu drogowego; b) 12 pytań z wiedzy specjalistycznej w zakresie poszczególnych kategorii prawa jazdy lub pozwolenia, w tym: - 6 pytań o wysokim znaczeniu dla bezpieczeństwa ruchu drogowego, - 4 pytania o średnim znaczeniu dla bezpieczeństwa ruchu drogowego, - 2 pytania o niskim znaczeniu dla bezpieczeństwa lub porządku ruchu drogowego. Każde pytanie zawiera: a) jedną prawidłową odpowiedź; b) przypisaną liczbę punktów za udzielenie prawidłowej odpowiedzi, o następującej wartości: - 3 punkty - pytanie o wysokim znaczeniu dla bezpieczeństwa ruchu drogowego, - 2 punkty - pytanie o średnim znaczeniu dla bezpieczeństwa ruchu drogowego, - 1 punkt - pytanie o niskim znaczeniu dla bezpieczeństwa lub porządku ruchu drogowego. Udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie polega na: a) wyborze z dwóch zaproponowanych odpowiedzi oznaczonych wyrazami "TAK" albo "NIE" jednej odpowiedzi - dotyczy pytań z wiedzy podstawowej; na przeczytanie treści pytania osoba egzaminowana ma 20 sekund, po czym na udzielenie odpowiedzi ma 15 sekund; b) wyborze z trzech zaproponowanych odpowiedzi oznaczonych literami A, B i C jednej odpowiedzi - dotyczy pytań z wiedzy specjalistycznej; na przeczytanie pytania i udzielenie odpowiedzi osoba egzaminowana ma 50 sekund. Suma punktów możliwych do uzyskania z części teoretycznej egzaminu państwowego wynosi 74. Osoba egzaminowana uzyskuje pozytywny wynik z części teoretycznej egzaminu państwowego w przypadku uzyskania co najmniej 68 punktów. Czas trwania części teoretycznej egzaminu państwowego wynosi 25 minut.
Oto zasady przeprowadzania części teoretycznej egzaminu wewnętrznego: Część teoretyczna egzaminu wewnętrznego polega na wskazaniu prawidłowej odpowiedzi na pytania wybierane losowo w czasie rzeczywistym i obejmuje: a) 20 pytań z wiedzy podstawowej, w tym: - 10 pytań o wysokim znaczeniu dla bezpieczeństwa ruchu drogowego, - 6 pytań o średnim znaczeniu dla bezpieczeństwa ruchu drogowego, - 4 pytania o niskim znaczeniu dla bezpieczeństwa lub porządku ruchu drogowego; b) 12 pytań z wiedzy specjalistycznej w zakresie poszczególnych kategorii prawa jazdy lub pozwolenia, w tym: - 6 pytań o wysokim znaczeniu dla bezpieczeństwa ruchu drogowego, - 4 pytania o średnim znaczeniu dla bezpieczeństwa ruchu drogowego, - 2 pytania o niskim znaczeniu dla bezpieczeństwa lub porządku ruchu drogowego. Każde pytanie zawiera: a) jedną prawidłową odpowiedź; b) przypisaną liczbę punktów za udzielenie prawidłowej odpowiedzi, o następującej wartości: - 3 punkty - pytanie o wysokim znaczeniu dla bezpieczeństwa ruchu drogowego, - 2 punkty - pytanie o średnim znaczeniu dla bezpieczeństwa ruchu drogowego, - 1 punkt - pytanie o niskim znaczeniu dla bezpieczeństwa lub porządku ruchu drogowego. Udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie polega na: a) wyborze z dwóch zaproponowanych odpowiedzi oznaczonych wyrazami "TAK" albo "NIE" jednej odpowiedzi - dotyczy pytań z wiedzy podstawowej; na przeczytanie treści pytania osoba egzaminowana ma 20 sekund, po czym na udzielenie odpowiedzi ma 15 sekund; b) wyborze z trzech zaproponowanych odpowiedzi oznaczonych literami A, B i C jednej odpowiedzi - dotyczy pytań z wiedzy specjalistycznej; na przeczytanie pytania i udzielenie odpowiedzi osoba egzaminowana ma 50 sekund. Suma punktów możliwych do uzyskania z części teoretycznej egzaminu państwowego wynosi 74. Osoba egzaminowana uzyskuje pozytywny wynik z części teoretycznej egzaminu państwowego w przypadku uzyskania co najmniej 68 punktów. Czas trwania części teoretycznej egzaminu państwowego wynosi 25 minut. / LIWONA/www.liwona.pl / Daimler AG - Global Communicatio
Od 19 stycznia zaczną obowiązywać nowe zasady egzaminowania na kierowców z teorii. Nowe zasady to nowe testy, które ministerstwo transportu trzyma w tajemnicy. Dziennik.pl zdobył przykładowy test egzaminacyjny. Myślisz, że zdasz za pierwszym razem? Przekonaj się na własnej skórze - odpowiedzi znajdziesz na końcu. Czas - START!

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama
Reklama
Tematy:
Liwona egzamin pytania prawo jazdy test
Reklama

Komentarze (67)

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów .
 • Ola
  2016-04-15 06:50
  Magda
  0
  zgłoś
 • nii
  2016-03-31 11:14
  panie chamstwo w państwie!
  0
  zgłoś
 • S.E.B.
  2016-03-15 18:00
  Ośrodki egzaminacyjne to złoty interes,każdy (PONURY PAN) egzaminator ma już chyba mercedesa!
  1
  zgłoś
 • kiz
  2016-02-26 15:22
  tak tez miałam dziś egzamin i zbrakło mi punkt do 68 punktów zenada
  0
  zgłoś
 • ....
  2015-08-25 15:46
  Żeby zostać instruktorem trzeba mieć minimum 3 lata prawo jazdy i ukończyć kurs na instruktora, więc zamiast pisać głupoty to radzę poczytać zanim zacznie się pisać coś na temat o którym się nic nie wie. Czytanie nie boli !
  2
  zgłoś
 • szofer starej daty
  2015-08-01 15:03
  chodzi po prostu o łupienie kasy im więcej powtórek tym więcej kasy, i łoto chodzi łoto chodzi !!!
  0
  zgłoś
 • piter
  2015-07-12 09:08
  wszystko robić żeby tylko polaków zgnębić to jest nasz kochany kraj polska
  1
  zgłoś
 • ENDRIU
  2014-12-17 15:21
  Tak może być tylko w Polsce absurd goni absurd
  1
  zgłoś
 • bh
  2014-06-17 21:01
  hhg
  0
  zgłoś
 • Acb
  2014-03-27 18:44
  Ale głupie nie które pytania:
  21. Jeśli nie ma zabitych ANI rannych, to dlaczego jest to wypadek, a nie kolizja? Jeśli nie ma zabitych LUB rannych, to znaczy, że są zabici i nie ma rannych, albo nie ma zabitych i są ranni, albo jest to kolizja.
  24. Wydaje mi się, że jestem 20 m od poprzedzającego pojazdu, ale gdybym jechał na slickach, to wydawałoby mi się, że jestem 5 m od niego, a na kolcowanych oponach to pewnie byłoby już ze 100 m. Bardzo sensowne odpowiedzi zaproponowali. Zasadniczy wpływ na ocenę odległości ma mój wzrok i to, czy ma włączone światła - pojazd bez świateł wydaje się byś dalej.
  0
  zgłoś
 • ktoścos
  2014-03-17 09:13
  Zdawalność jest tak mała bo większości brakuje zwykle jednego czy dwóch punktów. Po prostu trzeba liczyć na szczęście, że nie trafi nam się pytanie takie na które nawet wykładowcy nie znają odpowiedzi (a są takie). Te osoby, które zdawały na starych przepisach lepiej niech się nie wypowiadają bo nigdy nie będą w naszej sytuacji. Ja zdałam na nowych przepisach za pierwszym razem, ale wiem, że dlatego bo nie trafiły mi się te durne pytania. Większość tych co nie zdaje doskonale zna przepisy tylko trafi im się pytanie z kosmosu i jest po egzaminie. Zwykle właśnie przez takie pytanie oblewa się cały egzamin, ale na to już nie mamy wpływu.
  0
  zgłoś
 • locomotywa
  2013-07-26 08:25
  Można się nauczyć tych testów z materiałów dostępnych w internecie.Ja się uczę od tygodnia i zrobiłem 1 błąd.
  0
  zgłoś
 • ewa
  2013-03-17 14:15
  debile te teesty co sa dostepne nijak sie maja do tych na egzaminie mnie w domu tez wychodzi zero punktow ale na egzaminie sa calkiem inne pytania i wlos sie jezy na glowie bo nawet kodeks drogowy nie pomaga w nauce mechanikiem trzeba byc jeszcze do tego
  0
  zgłoś
 • zły na złe pytania
  2013-03-14 18:37
  pytania 6, 14, 20 to pytania wytrychy - sa do bani.
  ad.6 sytuacja z pogranicza łamania przepisów - autobus komunikacji zbiorowej nie wrzucił kierunkowskazu więc stoi i nie zamierza jechać (w pytaniu jest mowa o omijaniu) ale z przeciwka nikt nie jedzie ale na wysokości tylniego koła autobusu jest podwójna ciągła... Choćbym tysiąc razy był w takiej sytuacji to tysiąc razy przejechałbym po podwójnej ciągłej. Stając za autobusem wprowadzam tyko zamęt na drodze.
  ad.14 skąd ja wiem co się dzieje z tym samochodem po za tym jest przed maską - mam stac jak cielę?
  ad.20 skrajny kretynizm - nie wiem co z zakresu pierwszej pomocy sprawdza to pytanie - przypuszczam, że chodzi o pozycję bezpieczną

  Znam dobrze przepisy ale wyłożę się na teście przez takie niejednoznaczne pytania.
  0
  zgłoś
 • aaaaa
  2013-02-28 16:18
  te testy są do d ... cięzko jest je zdac niech usiadą egzaminatorzy i zobaczymy czy zdadza wiem coś o tym bo kolezanka podchodzi juz 4 raz do nich i brakuje zawsze 1 punkta i *** wie jak zdac :):)
  0
  zgłoś
 • za 2 tygodnie egzamin
  2013-02-12 17:00
  Znak zakazu skrętu obowiązuje tylko na najbliższym skrzyżowaniu, nie od znaku.
  0
  zgłoś
 • prawko od 69r
  2013-02-06 16:50
  Nie jasne sytuacje na 14 i 19 reszta proste
  0
  zgłoś
 • Kama
  2013-02-05 13:07
  No dzisiaj to przegięcie pierwsze 20 pytań na odpowiedź Tak lub Nie banalne a juz na a b c trudniejsze zdażało sie że były 2 poprawne odpowiedzi a mogłes zaznaczyć tylko 1 i co wy na to??? i nie jedno jest takie pytanie tylko napewno więcej... 12pkt mi brakło
  0
  zgłoś
 • Stawe
  2013-02-04 14:50
  Głównym problemem jest dziwny język. Zdaje się, że pytania powinien konsultować filolog polski oraz filozof-logik.
  0
  zgłoś
 • hm
  2013-02-03 11:34
  Ludzie!!! Czytajcie ze zrozumieniem! Nie są to identyczne pytania egzaminu, tylko testowe. Poza tym w Polsce i tak łatwo było zdać egzamin, jak ktoś naprawdę się przyłożył do nauki. Ale u nas większość kandydatów myśli, że po 30 godzinach jazdy wszystko umieją i są najmądrzejsi. Mieszkam niedaleko ośrodka egzaminacyjnego i widzę bardzo często, jak przejeżdżają na czerwonym świetle. I pózniej płacz że egzamin oblany.
  0
  zgłoś
Reklama

Zobacz więcej

Reklama