Pijacy nie trafią do więzienia? Rewolucyjny pomysł ministra

| Aktualizacja:

Miesięczny koszt utrzymania więźnia to 2,5 tysiąca złotych, a od wysyłania ludzi do więzienia nie zmniejsza się przestępczość. Dlatego rząd chce odpuszczać więzienie przyłapanym na drodze drobnym pijaczkom.

wróć do artykułu
  • ~emik
    (2012-03-27 23:29)
    A do prac publicznych zagonic,bedzie taki mieszkal w domu i iles tam godzin pracowal np sprzatajac park.
  • ~POrąbany Wiesio
    (2012-03-27 20:57)
    proPOnuję wprowadzić karę chłosty a za korupcję klenczenie na grochu
  • ~policjant
    (2012-03-27 14:51)
    popieram
  • ~LGB
    (2012-03-27 07:24)
    Od samego początku śmieszyło mnie to PIS-dowate prawo. Gdyby ich rząd nie upadł na pewno wprowadzili by więzienie i odbieranie praw jazd dla pijanych pieszych. A jak ktoś nie ma prawka to by go kierowali na przymusowy kurs z 4 razy aż zda!!! i wtedy odbierali. W imię równości. Rowerzysta nie jest większym zagrożeniem niż pijany pieszy na pewno nie zabije kierowcy samochodu pod warunkiem, że ten nie spanikuje i zamiast go rozjechać uderzy w drzewo.
  • ~Pikuś
    (2012-03-27 02:34)
    !Tworzyć obozy ciężkiej pracy - gdzie indziej są i się sprawdzają!
  • ~Antypisuar
    (2012-03-27 00:29)
    Kradzieże na budowie drogi S17, osiem osób zatrzymanych

    Wokół budowy drogi S17 w rejonie Garbowa kwitła szara strefa. Można było taniej kupić paliwo, piasek i kamień tłuczeń. Policjanci rozbili trzy szajki, które zajmowały się kradzieżami na dużą skalę
  • ~art B afera
    (2012-03-26 23:11)
    Do antypisuar

    Czytam czasami wasze idiotyczne wpisy i zal mi sie was robi , jakich mamy debili i chamow, gdzie wy wychowaliscie sie , przepraszam ale warcholstwo to pospolita cecha sporej czesci polakow do ktorych ty sie zaliczasz komromitujac swoja ulubiona partie.
  • ~x
    (2012-03-26 22:58)
    O! to ja teraz rozumiem co Platforma miała na myśli obiecując by zyło się lepiej - w końcu komus dobrze zrobili
  • ~Antypisuar
    (2012-03-26 22:45)
    Miły Tofiku - cieszę się, że mój wpis zmusił cię do myślenia, co nie jest wcale takie oczywiste wśród moherowych szumowin.
  • ~ciekawe
    (2012-03-26 22:42)
    Jakoś z tego forum to wynika, że PiSowcy to biedota i pijaki na rowerach a POkraczni to gangsterzy, mafiozi i złodzieje z wyższej półki (byli mafiozi z Pruszkowa, Wołomina itd.). Kto z nich bardziej niebezpieczny.
  • ~mason
    (2012-03-26 22:39)
    a poco go karać noge na gaz i w niego zmiejszy sie ilosc pojaczków
  • ~Anka
    (2012-03-26 22:20)
    nie popuszczać do pudła i do robót publicznych , za chleb i czarną kawę
    oraz minimum na sali publicznej w areszcie
  • ~kierowca
    (2012-03-26 22:06)
    "Drobny drogpwy pijaczek" to potencjalny morderca...jak każdy wyjeżdżający na drogę po alkoholu!!! Kary powinny byc nieuchronne i baaaardzo dotkliwe!!! Najlepiej finansowe, bo zabranie prawa jazdy nic nie daje...pijacy jeżdżą bez dokumentu i tyle...
  • ~Tofik
    (2012-03-26 22:03)
    re antypisuar. Należysz do tych, którym Ryży może nas rać na głowę, a oni i tak POwiedzą, że kupił im kapelusz. Do tego te ciągłe bajania o pisuarze, chyba używasz go zamiast umywalki, stąd twój kompleks do pisuaru.
  • ~sly
    (2012-03-26 21:19)
    nie jestem za Pustymi Obietnicami,ale to jest dobry pomysl.
  • ~StJ
    (2012-03-26 21:18)
    Nareszcie znalazł się jeden myślący w PO!! Tusku pewnie nie umie tabliczki mnożenia!!Gdyby głuPOta miała skrzydła to Platforma ...
  • ~Antypisuar
    (2012-03-26 21:15)
    Na pijanych kierowców i rowerzystów sposób jest prosty. Wystarczy ich wszystkich zapisać do PiS-uaru, a upierdliwość kary spowoduje, że nigdy więcej nie złapią za kieliszek. Natomiast ci opoje, którzy są już w pisuarze, nich się uczą na pamięć przemówień kaczyzny lub Tolka Macierewicza. Efekt podobny.
  • ~AntyPO
    (2012-03-26 21:00)
    Dożywotnio zabierać im prawo jazdy i karać mandatem w wysokości 50 tysięcy złotych! Moczymorda nie ma prawa prowadzić auta!!! Pieprzone PO!!!
  • ~pra
    (2012-03-26 20:51)
    Bardzo słuszna decyzja, za drogi jest taki przestępca aby siedział sobie bezczynnie w więzieniu i marnował nasze podatki. Kary finansowe na ogół nic nie pomagają, bo ci ludzie pieniędzy nie mają i komornik nie jest w stanie wyegzekwować należności.

    Wobec czego, aby nie pozostał całkowicie bezkarny należy wprowadzić KARĘ CHŁOSTY na gołą pupę , która byłaby wykonywana w miejscu publicznym w obecności mieszkańców tej miejscowości przy okazji festynów i innych uroczystości. Po czym został by sporządzony protokół i wraz z nagraniem tej chłosty i odpowiednim komentarzem, byłoby to odtwarzane na najbliższym elekronicznym bilbordzie kilka razy w ciągu dnia przez okres jednego roku. Kara wstydu jest najbardziej wychowawczą karą, bo siedzacego wieźnia w więzieniu nikt nie widzi więc go to niewiele obchodzi co tam mówią ludzie z jego miejscowości, tym bardziej, że rodzina na ogół kryje takiego przestępcę i mówi , że wyjechał za granicę.
  • ~bvxcv
    (2012-03-26 20:40)
    150 milionów rocznie na ochronkę dla idiotów? Przecież pijany rowerzysta zagraża głównie tylko sobie. Nawet jako motocyklista nie obawiam się tłumów pijanych rowerzystów, dla mnie każdy użytkownik drogi jest pijany ... a bynajmniej tak się zachowują. Jeżeli miałbym kogoś wsadzać do puszki za złą jazdę, to w pierwszej kolejności BLONDYNKI a zaraz za nimi STARUSZKÓW.

Może zainteresować Cię też: