Reklama
Reklama
Warszawa
Reklama

Zobacz, jak nie dać się oszukać kupując akumulator, płyn do spryskiwaczy i opony

30 grudnia 2014, 09:20
Wyniki kontroli pokazują, że sprzedawcy, producenci i importerzy płynów do spryskiwaczy, akumulatorów, opon i części do samochodów w zdecydowanej większości przestrzegają przepisów. Niecałe 8 proc skontrolowanych wyrobów (odpowiednio 10, 28 i 5 partii płynów, akumulatorów i opon) zostało zakwestionowanych. Zastrzeżenia dotyczyły najczęściej niewłaściwego sposobu informowania o cenie lub nieodpowiedniego oznakowania produktu. Przedstawiciele UOKiK podkreślają, że części i przedmioty wyposażenia powinny spełniać wymagania techniczne - posiadać świadectwo homologacji. Od czerwca 2013 obowiązuje zakaz wprowadzania do obrotu nowego pojazdu czy nowego przedmiotu wyposażenia lub części bez wymaganego odpowiedniego świadectwa homologacji lub równoważnego dokumentu, np. zezwolenia na dopuszczenie do obrotu. Szczegóły znaleźć można w rozporządzeniu Ministra Infrastruktury i Rozwoju. Na co zwrócić uwagę kupując akumulator, płyn do spryskiwaczy czy opony?
Wyniki kontroli pokazują, że sprzedawcy, producenci i importerzy płynów do spryskiwaczy, akumulatorów, opon i części do samochodów w zdecydowanej większości przestrzegają przepisów. Niecałe 8 proc skontrolowanych wyrobów (odpowiednio 10, 28 i 5 partii płynów, akumulatorów i opon) zostało zakwestionowanych. Zastrzeżenia dotyczyły najczęściej niewłaściwego sposobu informowania o cenie lub nieodpowiedniego oznakowania produktu. Przedstawiciele UOKiK podkreślają, że części i przedmioty wyposażenia powinny spełniać wymagania techniczne - posiadać świadectwo homologacji. Od czerwca 2013 obowiązuje zakaz wprowadzania do obrotu nowego pojazdu czy nowego przedmiotu wyposażenia lub części bez wymaganego odpowiedniego świadectwa homologacji lub równoważnego dokumentu, np. zezwolenia na dopuszczenie do obrotu. Szczegóły znaleźć można w rozporządzeniu Ministra Infrastruktury i Rozwoju. Na co zwrócić uwagę kupując akumulator, płyn do spryskiwaczy czy opony? / Shutterstock
Trucizna zamiast płynu do spryskiwaczy? Jaki akumulator czy opony kupić by nie stracić pieniędzy? Na co zwróć uwagę? Oto najnowszy raport Inspekcji Handlowej, której eksperci zbadali niemal 1000 partii produktów dostępnych na polskim rynku.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama
Reklama
Tematy:
płyn do spryskiwaczy opony Jaki kupić akumulator

Powiązane

Reklama

Komentarze(0)

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
    Reklama

    Zobacz więcej

    Reklama