Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad poinformowała, że wszystkie drogi krajowe są przejezdne. Na sieci dróg krajowych pracuje 1494 pojazdów do zimowego utrzymania.

Reklama

Zarazem przestrzegła przed złymi warunkami spowodowanymi przez błoto pośniegowe. Szczególnie występuje ono w woj. podkarpackim, warmińsko-mazurskim z wyłączeniem południowo zachodniej części województwa, małopolskim z wyłączeniem południowo wschodniej części województwa.

Błoto śniegowe utrudnia jazdę również w Podlaskim na dk 19 odc. Zabłudów – Siemiatycze; Świętokrzyskiego na dk 78 odc. Moskorzew – Chmielnik oraz na dk 73 odc. Chmielnik – Kielce; na Dolnym Śląsku na dk 8 odc. Kłodzko – Kudowa Zdrój, na Opolszczyźnie na dk 40 odc. Prudnik – Głuchołazy, w Łódzkim na dk 91 odc. Piotrków Trybunalski – Radomsko, na dk 42 odc. Nowa Brzeźnica – Kiedosy, na dk 74 odc. Walichnowy – Raducki Folwark, na dk 45 odc. Oleśnica – Józefów, na dk 42 odc. Wieluń – gr. z woj. opolskim.

Na Mazowszu kierowcy musza uważać na błoto pośniegowe na dk 19 odc. Sarnaki – Nieznaki, na dk 63 odc. Siedlce – Godlewo Wielkie, na dk 63 odc. Węgrów – Frankopol.

Natomiast opady śniegu występują na terenie całego kraju z wyłączeniem województwa lubuskiego.

GDDKiA przekazała, że dzień zachmurzenie umiarkowane i duże z przelotnymi opadami śniegu. Prognozowany przyrost grubości pokrywy śnieżnej o około 6 cm na północnym wschodzie.

Temperatura maksymalna od -4 st. C na Śląsku, w Małopolsce i krańcach północno-wschodnich do 2 st. C na wschodnim wybrzeżu; chłodniej w rejonach podgórskich około -7 st. C.

Wiatr słaby i umiarkowany, miejscami na północy porywisty, w rejonie Zatoki Gdańskiej dość silny i tam w porywach do 75 km/h oraz stopniowo słabnący, zachodni i północno-zachodni. Lokalnie, szczególnie na północnym wschodzie i w górach, zawieje i zamiecie śnieżne.