Do wypadku doszło na węźle Zambrów Wschód drogi S8 Warszawa-Białystok. Kierujący motocyklem 26-latek, mieszkaniec powiatu sokólskiego (Podlaskie) zjechał z jezdni i uderzył w bariery energochłonne, ponosząc śmierć na miejscu. Policja z Zambrowa poinformowała w piątek, że poszukuje świadków tego wypadku lub osób, które mogą udzielić wszelkich informacji w tej sprawie.

Reklama

TVP Info ujawnia szczegóły nagrania

Jak wynika z informacji PAP ze źródeł w podlaskiej policji, funkcjonariusze mają zabezpieczone nagranie z kamery pojazdu, który wjeżdżał na obwodnicę oraz zatrzymany dla potrzeb śledztwa samochód, który mógł brać udział w wypadku. Portal tvp.info poinformował, że na nagraniu widać, jak motocykl kilkukrotnie koziołkuje i wpada w ekrany akustyczne tuż obok przejeżdżającego subaru. "Poruszający się subaru kierowca przyhamował na chwilę, po czym odjechał z miejsca zdarzenia; świadkowie nie udzielili 26-latkowi pomocy ani nie zaalarmowali służb ratunkowych" - czytamy na tvp.info.pl.

Z informacji portalu wynika, że subaru jechała była prezes Sądu Najwyższego Małgorzata Gersdorf i jej mąż Bohdan Zdziennicki, były prezes Trybunału Konstytucyjnego.

Reklama

Gersdorf: Nie mieliśmy żadnego wypadku

Gersdorf w rozmowie z RMF FM zaprzeczyła, by uczestniczyli w tym wypadku. Nie mieliśmy żadnego wypadku i do wieczora także świadomości, że po drodze wydarzyło się coś złego" - powiedziała w rozmowie z RMF FM Gersdorf.