Policja została wezwana do zdarzenia drogowego w jednej z miejscowości w gminie Bartoszyce. Na miejscu zastali auto wbite w budynek. Jak do tego doszło?

Reklama

– 64-letni kierowca był tak pijany, że stracił kontrolę nad fordem, który uderzył w budynek gospodarczy. Chwilę wcześniej inny kierujący musiał zjechać mu z drogi, aby uniknąć zderzenia. Po tym jak 64-latek uderzył w budynek gospodarczy świadek zdarzenia podbiegł do niego, aby sprawdzić czy nic mu się nie stało. Wówczas poczuł od niego zapach alkoholu. W konsekwencji zabrał mu kluczyki od auta – relacjonuje warmińsko-mazurska policja.

policja.pl

W efekcie kierowca stracił prawo jazdy, które miał we wszystkich - 16 możliwych kategoriach. Odpowie też za wykroczenie naruszenia przepisów ruchu drogowego i przestępstwo kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości.

Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz kierowania na okres co najmniej 3 lat i wysoka kara grzywny.

Czy wiesz, że alkohol przyczynia się do śmierci ponad 3 milionów osób rocznie na całym świecie? Bądź rozważny, zachowaj umiar. Zawsze sprawdzaj promile zanim wsiądziesz za kółko. Skorzystaj z naszego prostego narzędzia >>SPRAWDŹ alkotest on-line<<