Po tym jak Honda podrzucała nam zdjęcia zamaskowanych prototypów wreszcie dostaliśmy fotkę nowego civica zrobioną… od tyłu. Pierwsze wrażenie - zapowiada się kosmicznie.

Reklama

Tył nowego civica zamyka spoiler z wbudowaną kombinacją świateł, które mają przypominać strumień opływającego powierza. Samochód zadebiutuje we wrześniu w czasie salonu we Frankfurcie.

Inżynierowie chwalą się, że civic został zaprojektowany wyłącznie z myślą o europejskich klientach i gruntownie przetestowany na drogach Starego Kontynentu.

Jednym z silników będzie 150-konny turbodiesel 2.2 i-DTEC (znany z acorda), który zostanie połączony z systemem start&stop. Podobno napęd został tak skalibrowany, że średnie zużycie paliwa ma wynosić tylko 4,2 l/100 km.

To będzie już dziewiąta generacja tego hatchbacka. Przypominamy, że pierwszy w historii civic wszedł do sprzedaży w 1972 roku. Produkcja nowego modelu rozpocznie się pod koniec roku w brytyjskiej fabryce Hondy w Swindon, natomiast na drogach Europy pojawi się on na początku 2012 roku.