W wrześniu na salonie samochodowym we Frankfurcie Fiat pochwali się odświeżonym modelem punto w dodatku z dwucylindrowym silnikiem TwinAir. Co w tym niezwykłego? Otóż jak się dowiadujemy z salonów włoskiej marki znikną grande punto i punto evo a ich miejsce zajmie zmodernizowany punto - bez żadnych dodatków przy nazwie.

Reklama
Inne

Razem z nową-starą nazwą debiutuje zmieniony delikatnie wygląd. W oczy rzuca się przód z lakierowanym w kolorze nadwozia zderzakiem. Pojawiła się podkładka w ciemniejszym kolorze obudowująca kierunkowskazy i maskująca nowy grill. Tylną klapę ciut zaokrąglono wokół miejsca na tablicę rejestracyjną i reflektory mocniej "odcinają" się na tle karoserii. W środku producent zapowiada zupełnie nowe materiały, nowe wzory obicia foteli i ciekawsze wstawki na desce rozdzielczej.

Inne

Największą nowością w zmodernizowanym punto będzie benzynowy turbodoładowany dwucylindrowy silnik 0,9 TwinAir o mocy 85 KM (jednostka ma na koncie nagrodę najlepszego silnika roku "International Engine of the year 2011", najlepszego debiutu "Best New Engine 2011" i najbardziej ekologicznej jednostki napędowej "Best Green Engine 2011").

Inne

W nowej ofercie samochód dostępny będzie w trzech wersjach wyposażenia pop, easy i lounge. Wersja TwinAir pojawi się ze specjalnie dedykowanym do tego silnika wyposażeniem.