Do tej pory przekazano nam 86 takich zgłoszeń, które trafiają do komend powiatowych, gdzie prowadzone jest postępowanie wyjaśniające - dodał podinsp. Sudakow. Na tej podstawie są już przyznane pierwsze mandaty karne.

Reklama

Amatorskie nagrania najczęściej dotyczą przekraczania podwójnej linii ciągłej, wyprzedzania w miejscu niedozwolonym i wjazdu na czerwonym świetle - wymienia szef zachodniopomorskiej drogówki Grzegorz Sudakow. Równocześnie podkreśla, że nie można umieszczać takiego nagrania na portalach internetowych, gdyż często zawierają one dane personalne lub wizerunek osoby, a także numer rejestracyjny pojazdu.

Kiedy udostępniamy wideo policji powinniśmy podać swoje dane personalne, gdyż możliwe jest, że będziemy wezwani i przesłuchani w charakterze świadka. Komendy Wojewódzkie Policji na swoich stronach internetowych umieściły specjalną zakładkę, która pomoże kierowcom w przesyłaniu nagrań.

Policja przypomina, że w momencie kiedy widzimy niebezpieczne zdarzenie na drodze powinniśmy niezwłocznie poinformować służby, dzwoniąc pod numer 112.

CZYTAJ TAKŻE: Kamerki samochodowe nielegalne? Ważna decyzja sądu>>>

Reklama