Policja w Radomiu dysponuje ruchomym stanowiskiem dowodzenia. Dotychczas specjalistyczny pojazd na bazie forda transita wykorzystywany był m.in. w czasie zabezpieczeń imprez sportowych przez funkcjonariuszy prewencji. Sprawdził się także w czasie powodzi na terenie Lipska i Zwolenia.

Na pokładzie samochodu znajdują się komputery, system łączności bezprzewodowej oraz kamery, zarówno stacjonarne - na specjalnych wysuwanym maszcie, jak i przenośne, które można zamontować z znacznej odległości od radiowozu.

To właśnie te kamery będą wykorzystywane przez policjantów z radomskiej drogówki do nadzoru dróg na terenie miasta i powiatu. Pierwsza próba auta odbyła się przy wiadukcie na ul. Słowackiego w Radomiu, gdzie już kilka razy dochodziło do groźnych wypadków.

W pobliżu przejścia dla pieszych zamontowano kamerę, dzięki której policjanci na monitorach w stanowisku dowodzenia mogli obserwować zarówno pojazdy, jak i pieszych. Kierowcy łamiący przepisy ruchu drogowego byli nagrywani, a po drugiej stronie wiaduktu zatrzymywani przez kolejny patrol i od razu karani mandatami. Kierowcy, którzy nie wierzyli, iż przekroczyli przepisy, mogli od razu zapoznać się z nagraniem.

Jak zapewnia policja ruchome stanowisko dowodzenia będzie systematycznie wykorzystywane do nadzoru nad najbardziej niebezpiecznymi skrzyżowaniami i drogami w Radomiu i powiecie radomskim.