Pamiętacie prototypową Alfę Romeo TZ3 Corsa? Ten koncepcyjny samochód sportowy został zaprezentowany w kwietniu 2010 r. (w roku stulecia włoskiej marki z Mediolanu) podczas konkursu piękności Villa d’Este. Auto zdobyło wtedy nagrodę za najlepszy design

Jak donosi niemiecki magazyn "Auto Bild" samochód ma trafić do produkcji pod nawą TZ3 Stradale. Wytwarzaniem zajmie się Zagato, czyli ekskluzywna włoska firma znana z wymyślania i kształtowania pięknych nadwozi. 

Nowa sportowa Alfa nie narodzi się na bazie superalfy, czyli 8C. Jeśli wierzyć doniesieniom "Auto Bilda" dawcą organów ma zostać produkowany do 2010 roku dodge viper. Dlatego zmienią się proporcje - nowe TZ3 będzie szersze i dłuższe od prototypu. Dostanie też "brzuszka" - waga z 850 kg wzrośnie o około 600 kg. 

Co pod maską?


Tu także zmiana warty - 420-konny motor z konceptu zostanie zastąpiony przez dziesięciocylindrową jednostkę vipera (z pojemności 8,4 l daje kierowcy 612 KM). 

Samochód zadebiutuje w sierpniu podczas słynnego konkursu elegancji w amerykańskim Pebble Beach. Pierwsze egzemplarze samochodu trafią do klientów na początku 2012 roku.