Tuż przed 1 kwietnia, czyli świętem wszystkich dowcipnisiów, pisaliśmy o tym, że Alfa Romeo TZ3 Corsa trafi do produkcji pod nawą TZ3 Stradale. Wytwarzaniem miała zająć się ekskluzywna włoska firma Zagato znana z wymyślania i kształtowania pięknych nadwozi.

Okazuje się, że nie był to spalony żart - ludzie z Zagato ujawnili garść szczegółów i zdjęcia gotowej już Alfy TZ3 Stradale.

Kipiące seksem nadwozie nowej sportowej Alfy narodziła się na bazie wyczynowego dodge vipera ACR ("American Club Racer"). TZ3 ma nawet identycznie wyprowadzony wydech...

Skąd moc? Tego ludzie z Zagato nie zdradzają, jednak w tym przypadku najpewniej wykorzystano jednostkę także z vipera - dziesięciocylindrowe serce z pojemności 8,4 l daje kierowcy 612 KM.

Pierwsza sztuka TZ3 Stradale jest już w rękach amerykańskiego kolekcjonera modeli Alfy Romeo - Zagato - szczęściarz nazywa się Eric King.

TZ3 Stradale numer dwa i trzy mają trafić do kogoś w Japonii i Europie. Łącznie ma powstać 9 sztuk tej maszyny...

Jedyny egzemplarz TZ3 Corsa przygarnął Martin Kapp - znany w środowisku miłośnik Alfy i Zagato. Trafił mu się niezły kąsek bowiem ten koncepcyjny samochód sportowy został zaprezentowany w kwietniu 2010 r. (w roku stulecia włoskiej marki z Mediolanu) podczas konkursu piękności Villa d’Este. Auto zdobyło wtedy nagrodę za najlepszy design.