Nowy swift sport to gotowy do produkcji samochód, który powstał po oszlifowaniu prototypowego swift s-concept zaprezentowanego wiosną w Genewie.

Reklama

Ucieleśnia on koncepcję małego samochodu kompaktowego najwyższej klasy, cechującego się doskonałymi osiągami. Nowy model ma wyjątkowo stylową linię i zapewnia prawdziwie sportowe wrażenia z jazdy, zachowując jednocześnie wszystkie zalety popularnego Swifta.

Swift z pazurem występuje w przyrodzie tylko jako 3-drzwiowy hatchback. Pod maską pracuje wolnossący silnik benzynowy 1.6 o mocy 136 KM (skrzynia manualna 6-biegowa). Zadziorne Suzuki potrafi pędzić 195 km/h. Producent nie zdradził czasu sprintu do 100 km/h. Za połykanie zakrętów odpowiada obniżone zawieszenie. W środku sportowe fotele i klika gadżetów przypominających, że to swift z wykopem a nie szara myszka…

W standardzie znajdziemy ABS z EBD, wspomaganie hamowania awaryjnego BAS oraz system stabilizacji toru jazdy ESP z kontrolą trakcji. Gwarancją Bezpieczeństwa ma być 7 poduszek powietrznych w tym poduszka kolanowa kierowcy.