Inne
Reklama

Azjatycki producent ujawnił więcej zdjęć swojego prototypu o nazwie POP. Autko będzie gwiazdą na stoisku Kia w czasie salonu samochodowego w Paryżu… Konstruktorzy zachwalają swoje dzieło jako unikalne…

Inne

POP jest dziełem europejskiego zespołu projektantów Kia pod wodzą szefa wszystkich szefów odpowiedzialnych za styl - Petera Schreyera oraz głównego projektanta europejskiego, Gregory’ego Guillaume.

Inne

"Tak oryginalna koncepcja samochodu POP mogła narodzić się tylko u nas. Możliwość startu od czystej kartki papieru projektanci mają bardzo rzadko i jest czymś wspaniałym móc działać z tak wielką swobodą." - mówi Gregory Guillaume.

Inne

Obok koncepcyjnego POP, koncern Kia wystawi kilka innych modeli produkcyjnych. Najważniejszym z nich będzie kia optima - nowy gracz w segmencie D, konkurent VW passata i innych. Sprzedaż tej limuzyny ma ruszyć na wybranych rynkach Starego Kontynentu jeszcze w 2010 roku. Dostawy do krajów Europy Zachodniej planowane są na drugą połowę roku 2011.

Inne

Nowy sedan Koreańczyków jest dłuższy, niższy i szerszy niż poprzednie propozycje Kia w tej klasie. Całość opiera się na wydłużonym rozstawem osi. Mocy dostarczy nowy, 136-konny silnik wysokoprężny o pojemności 1,7 albo 2-litrowy 170-konny silnik benzynowy wyposażony w system zmiennych faz rozrządu.