Benzyna 95 taniej o 45 groszy, ale nie dla wszystkich

Nawet 45 groszy taniej na każdym litrze. Promocje na stacjach paliw wkroczyły w kluczową, wakacyjną fazę, a największe sieci będą rywalizować o względy kierowców, którzy ruszają w dalekie trasy. Największe korzyści odczują uczestnicy programów lojalnościowych oraz posiadacze karty dużej rodziny. Jakie promocje na paliwo przygotowały największe koncerny - Orlen, Circle K, Shell oraz BP?

Od 28 czerwca rusza akcja Orlenu. Kto zatankuje taniej? Jakiej obniżki można się spodziewać? Do kiedy potrwa akcja? Koncern ogłosił szczegóły programu.

Reklama

Tańsza benzyna 95 i diesel na Orlenie

Już od jutra paliwa EFECTA na stacjach Orlen będzie można kupić taniej o 35 gr za litr, a z Kartą Dużej Rodziny nawet o 45 gr za litr - ogłosił w czwartek koncern. Jak informuje największa sieć w Polsce, promocja ta będzie obowiązywała od 28 czerwca, w każdy weekend do 1 września. W tym czasie klienci wszystkich stacji Orlen w całej Polsce będą mogli kupić w promocyjnej cenie nawet 400 litrów benzyny lub oleju napędowego.

Stacja paliw Orlen / Media / Photo by Arkadiusz Jan Zbiek
Reklama

Promocja na stacjach Orlen jest limitowana czasowo i będzie obowiązywać w weekendy. Promocyjne tankowanie będzie więc możliwe w każdy wakacyjny piątek, sobotę i niedzielę do 1 września, do godz. 23:59. Przewidziano także limit tankowań - czterech do końca lipca i czterech do 1 września. Limit pojedynczego promocyjnego tankowania, wyłącznie do baku pojazdu, to 50 litrów, po jego przekroczeniu pozostała część tankowania będzie rozliczana po regularnej cenie - zaznacza Orlen.

Warto przypomnieć, że promocja nie dotyczy paliw Verva i skorzystać z niej mogą klienci, którzy są użytkownikami programu VITAY, zarejestrowani w aplikacji ORLEN VITAY. Nowi klienci również mogą przystąpić do promocji - wystarczy zarejestrować się w aplikacji. Każdy jej uczestnik otrzyma 35 gr rabatu na litrze dowolnego paliwa EFECTA, a posiadacze Karty Dużej Rodziny mogą liczyć na dodatkowe 10 gr rabatu.

Circle K obniża ceny na wakacje. Tańsze paliwo i gaz od 1 lipca

Swoją wakacyjną promocję wprowadziła również sieć stacji Circle K. Od 1 lipca do 31 sierpnia, Circle K proponuje vouchery z rabatem 30 gr/litr na paliwa miles, milesPlus lub 10 gr/litr na LPG SupraGas. Kupony będą się pojawiać co dwa tygodnie w aplikacji Circle K Extra - oznacza to, że także w przypadku tego koncernu konieczna będzie rejestracja w programie lojalnościowym. Jest to jednak jedyny warunek, a rejestracja, podobnie jak w przypadku Orlenu, jest możliwa od ręki.

Sieć Circle K obniża ceny paliw / dziennik.pl

Jakie limity tankowania przewiduje Circle K? Promocyjna akcja objęta jest ograniczeniem do 50 litrów podczas jednorazowego tankowania. Po wykorzystaniu voucherów w aplikacji, lub po przekroczeniu limitu, tankowanie będzie odbywało się w regularnej cenie. Promocyjne paliwo będzie dostępne, gdy klient zobaczy kupon w aplikacji - będą one dodawane automatycznie i widoczne po zalogowaniu. Warto założyć konto już wcześniej - pierwsze promocyjne vouchery staną się dostępne 1 lipca.

Tańsze tankowanie - Shell wprowadza promocję

Wakacyjna akcja promocyjna zawitała także na stacje Shell. O ile taniej zatankujemy i jakie są warunki? Sieć stacji uruchomiła akcję nieco wcześniej, bo tańsze tankowanie jest możliwe od 21 czerwca. Program „Podróże z rabatami” jest oczywiście skierowany do uczestników programu lojalnościowego i daje dostęp do solidnych rabatów na wybrane paliwa. O ile taniej zatankujemy na Shellu?

Zniżki obowiązują przy każdym tankowaniu. Uczestnicy zarejestrowani w programie Shell ClubSmart mogą uzyskać rabat 40 gr na litr paliw Shell V-Power 95 oraz Shell V-Power Diesel, 20 gr na litr podstawowych paliw Shell FuelSave 95 oraz Shell FuelSave Diesel, a także 10 gr na litr paliwa Shell AutoGas. Żeby otrzymać rabat wystarczy zatankować minimum 10 litrów wskazanego paliwa. Limit promocyjnego tankowania jest nieco większy niż u konkurentów - wynosi bowiem 60 litrów.

Tankowanie samochodu na stacji paliw / Tomasz Sewastianowicz

Doceniamy naszych lojalnych klientów i dążymy do zapewnienia im najlepszej oferty. Członkowie naszego programu lojalnościowego Shell ClubSmart oprócz rabatów na paliwo mogą zbierać punkty i płacić nimi za paliwo oraz zakupy na stacjach Shell, wymieniać je na vouchery online czy cieszyć się specjalnymi ofertami – mówi Justyna Goraj, dyrektorka marketingu Mobility w Shell Polska.

Promocja obowiązuje na wybranych stacjach, oznaczonych materiałami promocyjnymi. Akcja potrwa aż do 15 września 2024, czyli będzie obowiązywała jeszcze dwa tygodnie po zakończeniu wakacji.

Promocja na BP. O ile tańsza jest benzyna 95?

Od 28 czerwca tańsze tankowanie będzie możliwe również na stacjach BP. Jak poinformował koncern, wakacyjna akcja "Weekendowe rabaty od bp" potrwa do 1 września 2024 roku i umożliwi tańsze tankowanie w piątki, soboty i niedziele. Ile można zaoszczędzić i jakie paliwa będą tańsze?

Stacja paliw BP / Tomasz Sewastianowicz

Promocja dotyczy paliw podstawowych. Oznacza to, że rabat w wysokości 30 groszy na litrze obejmuje jedynie benzynę 95 i olej napędowy. Paliwa Ultimate oraz LPG nie są objęte promocją. Promocja realizowana będzie na wszystkich stacjach BP w Polsce i skorzystać z niej mogą wszyscy klienci, którzy należą do programu lojalnościowego Payback.

BP informuje o limitach tankowania - promocja obejmuje 5 tankowań miesięcznie, każde do 50 litrów. Sieć dodaje, że szczegóły i regulamin akcji będą dostępne od 28 czerwca na stronie internetowej. Oprócz wakacyjnej promocji, na stacjach BP kontynuowana jest czwartkowa i niedzielna akcja, które pozwala zatankować olej napędowy premium w cenie paliwa regularnego. W każdy czwartek i niedzielę można kupić paliwo Ultimate Diesel z technologią Active w cenie diesla podstawowego.

Tankowanie benzyny 95 na stacji paliw / Tomasz Sewastianowicz