Niemiecki automobilklub ADAC przetestował 13 kompletów opon zimowych. W rozmiarze 225/45 R17 H, za najlepszą oponę w swojej kategorii i rozmiarze została uznana nowa opona zimowa Michelin Alpin 4. To najlepsza zimówka spośród trzynastki testowanych opon w najnowszych testach niezależnego instytutu badawczego ADAC.

Reklama
Inne / Mr. Wolfgang Grube

Alpin 4 została uznana za oponę "szczególnie wartą polecenia", co jest najwyższą oceną przyznawaną przez ADAC.

Na tę ocenę złożyły się wyniki testów na nawierzchniach: mokrej (miejsce 1 z 13), zaśnieżonej (miejsce 3 z 13) i oblodzonej (miejsce 2 z 13) oraz testów trwałości (miejsce 1 z 13).

Opona Alpin 4, została również uznana za "szczególnie godną polecenia" przez magazyny "Auto Motor i Sport" (test rozmiaru 205/55 R16 H) i "AutoZeitung" (test rozmiaru 195/65 R15 T).

Inne

"Michelin Alpin 4 jest przystosowana zarówno do jazdy po trasach oblodzonych, pokrytych śniegiem, jak i po mokrych zimowych nawierzchniach. Czwarta generacja opon Alpin jest przeznaczona do różnych typów samochodów - od małych kompaktów do minivanów. Dzięki nowatorskim technologiom zastosowanym w Aplin 4 ruszanie z miejsca jest o 10 proc. łatwiejsze niż w przypadku opon Alpin poprzedniej generacji, a droga hamowania jest o 5 proc. krótsza." - mówi dziennikowi.pl Ewa Konopka z Michelin Polska.