Ekipy remontowe nieco wyprzedziły harmonogram i jest szansa, że Most Grota-Roweckiego zostanie oddany do użytku przed czasem. Jak mówi Cezary Mankiewicz, inspektor nadzoru, do zrobienia pozostało już niewiele. W tej chwili trwają prace związane z wykończeniem i wyposażeniem mostu na przykład w urządzenia zapewniające bezpieczeństwo ruchu. 

Cała dokumentacja dotycząca remontu jest już w rekach Wojewódzkiego Inspektora Budowlanego, który wyda ostateczne pozwolenie na użytkowanie. 

Zarówno przedstawiciele wykonawcy, jak i Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad są ostrożni w podawaniu konkretnych terminów. Nie mniej, Agnieszka Stefańska z mazowieckiego oddziału Dyrekcji potwierdza, że za kilkanaście dni nieczynną dziś nitką mogłyby pojechać pierwsze samochody. 

W pierwszej kolejności do użytku zostaną oddane trzy pasy przeznaczone dla ruchu lokalnego, nieco później zostanie uruchomiona część tranzytowa.

Most Grota Roweckiego to jedna z najmłodszych i największych przepraw w stolicy. Drogowcy liczą, że po otwarciu mostu, mogło by nim przejeżdżać nawet 80 - 90 tysięcy pojazdów na dobę.