Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad informuje, że wszystkie drogi krajowe są przejezdne, a większość ma nawierzchnię czarną.

Reklama

Utrudnienia w postaci błota pośniegowego, lokalnej śliskości oraz cienkiej zjeżdżonej warstwy śniegu spowodowane opadami śniegu i silnym wiatrem powodującym nawiewanie śniegu na drogi występują w:
• woj. zachodnio-pomorskim
• woj. kujawsko-pomorskim w północnej i zachodniej części województwa,
• woj. pomorskim
na dk 25 i dk 22 w rejonie m. Chojnice oraz dk 1 i dk 55 na południu województwa,
• woj. warmińsko-mazurskim
na dk 16, dk 51 i dk 53 n południe od Olsztyna,
• woj. lubuskim
na dk 2 odcinek Świebodzin – Świecko, oraz na dk 24, dk 22, dk S3, dk 31 w okolicach Gorzowa Wlkp.
• woj. wielkopolskie
na dk 15, dk 92 w okolicach m. Września,

Na sieci dróg krajowych pracuje 248 jednostek sprzętu przeciw gołoledzi oraz odśnieżnego.Prognoza pogody na najbliższe godziny

Zachmurzenie duże i całkowite. Na północy kraju oraz w Wielkopolsce opady śniegu, o natężeniu umiarkowanym i silnym, powodujące przyrost pokrywy śnieżnej o 8 do 15 cm, na Pomorzu lokalnie do 20 cm. Na pozostałym obszarze opady deszczu od północnego zachodu przechodzące w deszcz ze śniegiem i śnieg, tylko na Podkarpaciu i Zamojszczyźnie w ciągu całej nocy opady deszczu. Miejscami, zwłaszcza na południu kraju możliwe burze. Temperatura minimalna od -4°C na północy kraju, do -1°C w centrum, oraz do 2°C na południowym wschodzie. Wiatr na północy i zachodzie umiarkowany, a na Wybrzeżu dość silny, w porywach do 65 km/h powodujący zawieje śnieżne, z kierunków północnych. Na pozostałym obszarze wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków południowych.

Nawierzchnie dróg przebiegających przez tereny leśne i górzyste, na mostach, wiaduktach, a także w rejonach zbiorników wodnych mogą być okresowo śliskie.

Prosimy kierowców o zachowanie ostrożności i dostosowanie prędkości do warunków panujących na drogach.


Szczegółowe informacje o aktualnej sytuacji na drogach można uzyskać w Punkcie Informacji Drogowej GDDKiA
pod nr. tel. 0-22-375-86-96, a także na stronie internetowej GDDKiA pod adresem www.gddkia.gov.pl w zakładce „Serwis dla kierowców”.


Dyżurny PUNKTU INFORMACJI DROGOWEJ - CENTRALA GDDKiA
tel. (22) 375 86 95 / (22) 375 86 96